Beseda o diabete

Nakoľko k nám do školy prišla prváčka s cukrovkou, dňa 10.10. 2017 sa v 1. E uskutočnila beseda o tomto ochorení spojená s názornými ukážkami aplikačných pomôcok pri diabete. Karinka si do školy okrem školskej tašky priniesla aj DIA tašku, ktorá je pre ňu nevyhnutná v každodennom živote. Má v nej inzulínovú pumpu, senzor, glukomer a balíček prvej pomoci. Zrazu sme sa všetci museli naučiť, že Karinka si musí pravidelne kontrolovať hladinu cukru, že musí desiatovať v presne stanovený čas, že si pred každým jedlom musí dať inzulín….

Toto všetko nám na besede vysvetlila Mgr. Klaudia Šugrová, ktorej chcem aj touto cestou poďakovať za jej čas a ochotu.

Mgr. Martina Gatci, tr.uč. 1.E

This entry was posted in Aktuality 2017/18, Fotogaléria 2017/18. Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.