História a skúsenosti so žiakmi so všeobecným intelektovým nadaním v Nitre

Doktorka Jolana Laznibatová sa dlhodobo venuje výskumu intelektových schopností, nadpriemernej inteligencie a nadania detí a mládeže. Na základe teoretických poznatkov a praktických skúseností s nadanými deťmi vypracovala roku 1993 Projekt alternatívnej starostlivosti o nadané deti, ktorý MŠ SR schválilo a  následne sa otvorili prvé triedy pre žiakov so všeobecným intelektovým nadaním po Slovensku, ktoré doktorka Laznibatová gestoruje.

Od roku 1996 sa venujeme deťom s intelektovým nadaním v Nitre. Počas rokov boli triedy umiestnené najprv na ZŠ Kniežaťa Pribinu, ZŠ Bolečkova a od roku 2004 sú triedy umiestnené na ZŠ Benkova. Máme teda takmer 20 ročnú skúsenosť s vyučovaním a rozvíjaním intelektového nadania žiakov od prvého po deviaty ročník. Sme jediná ZŠ svojho druhu v Nitre, ktorá sa špecializuje na vzdelávanie intelektovo nadaných detí. Zameriavame sa na rozvíjanie nadpriemerného nadania, vysokých intelektových schopností, a to formou alternatívneho vzdelávacieho programu, ktorý je postavený na individuálnom prístupe k žiakom a rešpektovaní jedinečnosti a výnimočnosti, osobnosti každého žiaka.

25. 2. 2019 – 1. 3. 2019 – jarné prázdniny

Roman(a)

6 Polievka hrášková so zeleninou 7, 9, krupicové halušky7, 1
    10030 Slovenské rizoto s rybým mäsom1, 3, uhorka, čaj s príchuťou byliniek