Projekt „Za škol(o)u“

Nadácia Pontis  v rámci grantového programu Tesco pre zdravšie mestá podporila v minulom školskom roku náš projekt s názvom „Za škol(O)u“.

Celkové náklady na projekt boli vo výške 3.104,40 €, pričom spoluúčasť školy tvorila skoro 10% z celkovej sumy a Nadácia Pontis prispela sumou 2.804.40 €.

V projekte “za škol(o)u” sme v nevyužitej časti areálu školy postavili triedu v prírode, ktorá sa bude využívať nielen na výučbu množstva predmetov ale aj na aktívne trávenie voľného času. Deti si s pomocou dobrovoľníkov samé triedu dobudovali a postupne upravujú aj jej okolie. Snažili sme sa použiť prírodné a recyklovateľné materiály ako drevo, hlinu či staré pneumatiky. Trieda má pôdorys amfiteátra, aby sa okrem učenia dala využívať ako divadlo alebo záhradné kino.

Naším zámerom bolo spríjemniť deťom pobyt v škole a pomôcť im vidieť konkrétne výsledky ich snaženia, aby pochopili, že „za školou“ neznamená ísť poza školu.

V nasledujúcom roku, by sme chceli našu triedu v prírode zveľadiť a skrášliť jej okolie okrem iného aj vybudovaním pocitového chodníka.

Touto cestou chceme poďakovať všetkým dobrovoľníkom: žiakom, učiteľom, rodičom a priateľom školy, ktorí pomohli pri realizácii tohto projektu.

Mgr. Eva Berešová

Koordinátor projektu za ZŠ Benkova 34

3.  2. 2020 – polročné prázdniny

Bohuš