Školský klub – klasické triedy

Súťaž v ŠKD

Dňa 11.2. sa v ŠKD konala súťaž v hode tenisovou loptičkou do plechovej pyramídy. Zúčastnili sa jej deti 1., 3., 6., 7. a 8. oddelenia.

Najviac plechoviek v troch pokusoch sa podarilo zhodiť zhodne Filipovi Urbanovi z 2. A a Borisovi Brunclíkovi z 2. B. Ako druhá v počte zhodených plechoviek sa umiestnila Nina Nagyová z 2. D a na 3. mieste s rovnakým počtom skončili Saška Sádovská z 2. D a Hanka Čaprdová z 1. A.

Deti boli odmenené sladkosťami a drobnými vecnými cenami.

14. február sviatok sv. Valentína

Valentín patrí medzi obľúbené sviatky už aj u detí, ktoré s veľkým potešením a láskou vyrábali darčeky pre svojich milujúcich rodičov.

Zimné obdobie

Pracovno technická a esteticko výchovná oblasť výchovy v ŠKD v zimných mesiacoch.

Rekreačná činnosť v ŠKD

Zimné radovánky na svahu v školskom areáli.

Výtvarná súťaž

V decembri sa v školskom klube uskutočnila výtvarná súťaž, ktorej sa zúčastnilo 25 štvrtákov. Za ich pekné práce boli odmenení vecnými cenami a peknou výstavkou, ktorá skrášli našu chodbu až do konca januára.

Vianočná výzdoba

Vianočné a zimné práce zdobili naše oddelenia v mesiaci december.

Mikuláš, varenie punču, pečenie a zdobenie medovníkov

Na 6. decembra sa tešia všetky deti. Inak tomu nebolo ani v školskom klube, kde deti plní očakávania z príchodu Mikuláša varili aj detský punč a piekli medovníky.
A veruže prišli aj dvaja. Jeden počas oddychovej činnosti a druhý Mikuláš zavítal ešte do zbernej triedy.

Príchod zimy

Zima je krásne ročné obdobie. Vtáčiky odlietajú do teplých krajín, zvieratká si robia zásoby na zimu, príroda má v tomto ročnom období svoje čaro.  A my máme viacej času tvoriť v ŠKD pekné zimné obrázky.

Kreslenie na asfalt

Druháci zo školského klubu mali možnosť prejaviť svoje tvorivé schopnosti pri kreslení na asfalt v areáli školy. Dobrá nálada ich pri kreslení ,neopúšťala a  za najlepšie výtvory boli deti odmenené.

Posledné záchvevy jesene

Sychravé  nevľúdne počasie sa pomaly vkráda do našich príbytkov a tak si zlepšime náladu vďaka  veselým  obrázkom detí, ktoré vytvárajú so svojimi pani vychovávateľkami v ŠKD.

Kúzelník v ŠKD

Prekvapené detské tváre a nadšené reakcie sú charakteristické pre kúzelnícke vystúpenia. Inak tomu nebolo ani pri vystúpení kúzelníka v ŠKD, ktorý pripravil zábavu pre deti. A tie sa samozrejme tiež na chvíľu mohli  stať kúzelníkmi.

Halloween

Halloween je sviatok plný čarodejníc, duchov a iných príšer a tie nechýbali ani v ŠKD na halloweenskej party. Všetky staršidielka a príšerky tancovali, smiali sa a zabávali. A samozrejme nesmela chýbať ani výzdoba tried ŠKD.

Jesenné práce

Jesenné obdobie je nádherné, praje tvorivosti. Príroda nám ponúka veľké množstvo materiálu na tvorbu. Dozrieva ovocie, zelenina, lesné plodiny, opadávajú listy. A tak môžu deti vytvárať pekné diela.

Naše práce v ŠKD

Šikovné a kreatívne deti navštevujú ŠKD aj v tomto školskom roku a spolu so svojimi vychovávateľkami zhotovujú zaujímevé práce a výrobky z rôzneho materiálu.

Archív fotografií:

25. 2. 2019 – 1. 3. 2019 – jarné prázdniny

Roman(a)

6 Polievka hrášková so zeleninou 7, 9, krupicové halušky7, 1
    10030 Slovenské rizoto s rybým mäsom1, 3, uhorka, čaj s príchuťou byliniek

2 Polievka cícerová 1
    7009 Bravčové stehno pečené, americké zemiaky, zeleninová obloha, čaj s medom

1 polievka kareôábová 7, 1,, ovsené vločky
    9031 Kuracie stehná na spôsob sviečkovej9, 1, 7, 10, cestovina, vita nápoj

5.2.2019 – Olympiáda v nemeckom jazyku – okresné kolo (Aktuality, Úspechy)

10.2.2019 – Karneval (Aktuality, Fotogaléria)

18.2.2019 – Stolný tenis (Aktuality, Fotogaléria, Úspechy), Zimné obdobie, 14. február – Valentín, Súťaž v ŠKD (ŠKD – klasické triedy)