Školský klub – klasické triedy

Školský klub – klasické triedy – 2017/18

Veselá Veľká noc

Preveselé sviatky jari,
slnko v každej jednej tvári.
Bystré nohy, svižný korbáč,
šunku, chlebík ba aj koláč.
Trošku kriku, šťastia moc,
skrátka krásnu Veľkú noc.

Zima pomaly odchádza, k slovu sa hlási jar

Fašiangové obdobie

Fašiangová výzdoba, výroba masiek, zábava, pochovávanie basy – to všetko prežívajú deti v ŠKD počas tohto obdobia a veľmi sa naň tešia.

Kvíz o Nitre

Dňa 6. 2. 2018 sa konal v ŠKD kvíz – „Čo vieš o Nitre“ pre 2. ročníky. Deti prekvapili svojimi vedomosťami a dozvedeli sa ešte veľa ďalších  informácií o meste,  v ktorom sídli ich škola.

Výsledky: 1. miesto:

• Chovanová 2. B
  • Kormančík 2. A
  1. miesto:
  •  Hubinský 2. C
  • Privalincová 2. D
  • Časar 2. D
  1. miesto:
  • Nechvátal 2. B
  • Martiš 2. A
  • Kovalíková 2. C

Pracovno-technická oblasť výchovy

V rámci pracovno-technickej oblasti výchovy deti spoznávajú netradičné materiály, získavajú schopnosť využiť ich vo svojej práci a rozširujú pracovno-technické zručnosti a vedomosti.

Beseda so zubnou lekárkou

Dňa 26. januára sa uskutočnila v oddeleniach prvého ročníka ŠKD beseda so zubnou lekárkou MUDr. Zuzanou Fanturovou. Deťom porozprávala, prečo je potrebné pravidelne si čistiť zúbky, aký rozdiel je medzi mliečnym a trvalým chrupom a z akých častí je zub zložený. Uvideli, ako vyzerá zub v priereze a prečo vzniká zubný kaz. Na modele chrupu si mohli vyskúšať správnu techniku čistenia zubov a  dostali odpovede na zvedavé otázky. Dozvedeli sa mnohé zaujímavosti – napr. prečo sa netreba báť pravidelne navštevovať zubnú ambulanciu.

Vianočná výzdoba v ŠKD

Zima

Od severu vietor duje, zima prišla, zrazu tu je.

Prišla sem – tam poľom v blate a všetko je v bielom šate.

Slnko darmo zub si brúsi, teraz predsa sneh byť musí.

Vianočný šachový turnaj

Dňa 21. 12. 2017 sa uskutočnil „Vianočný turnaj v šachu“ v ŠKD štvrtých ročníkov.

Víťazom sa stal Timotej Kovár zo 4. A, druhé miesto obsadil Damián Bojňanský zo 4. A, 3. miesto  Tomáš Keszi zo 4. A a 4. miesto Adam Obert zo 4. B. Víťazom blahoželáme.

Príchod Mikuláša a varenie vianočného detského punču

6.12. si pripomíname sviatok sv. Mikuláša a ten je obľúbený predovšetkým u detí.

Tie nedočkavo očakávajú sladké darčeky vo svojich starostlivo vyčistených čižmičkách. Aj v ŠKD nás v tomto roku navštívil Mikuláš a mal aj pomocníkov anjela a čerta. Deti obdaril sladkosťami a ony mali pre neho pripravené pekné piesne  a básne a ponúkli ho vianočným punčom, ktorý pripravili spolu s p. vychovávateľkami.

Prvá pomoc a ochrana zdravia

Pravidelne každý rok navštívia našu školu študenti SoZŠ v Nitre s PaedDr. Krištofovou a poučia deti v ŠKD o poskytovaní prvej pomoci pri ľahších úrazoch a pri ohrození života. Deti si prakticky vyskúšali ako uložiť pacienta do stabilizovanej polohy, kedy a ako použiť trojrohú šatku, ako poskytnúť umelé dýchanie a masáž srdca.

V ŠKD sa uskutočnila aj beseda s detskou lekárkou Mudr. Galbavou, ktorá deťom porozprávala ako predchádzať chorobám, ako sa primerane obliekať v každom ročnom období a taktiež aj o osobnej hygiene.

Návšteva DSS v Nitrianskych Hrnčiarovciach

Po roku sme opäť navštívili Dom sociálnych služieb v Nitrianskych Hrnčiarovciach  spolu s deťmi zo 4. B, 2. B a 2. D. Deti si pre starkých pripravili pekný kultúrny program, ktorý veľmi potešil a dojal obyvateľov Domu sociálnych služieb.

Dramatizácia divadelného predstavenia O princeznách a drakoch

V uplynulom týždni sa v ŠKD uskutočnilo divadelné predstavenie pre deti 1. a 2. ročníka. Deťom sa veľmi páčilo a aktívne sa zapájali do deja rozprávky.

Halloween a halloweenská párty v ŠKD.

Čistenie areálu školy

O tom, že žiakom 4. ročníka záleží na ochrane životného prostredia a peknom okolí školy svedčí aj  to, že sa aktívne zapojili v rámci prírodovedno-environmentálnej výchovy do čistenia okolia a hrabania lístia v areáli. Je však smutné, že niektorí ľudia stále nevedia, kam odpad patrí.

Jesenná výzdoba

Hoci sa príroda pomaly pripravuje na zimný spánok, hýri všetkými farbami. Celá škola sa odela do jesenných šiat. Triedy a chodby sa dali do súladu s práve prebiehajúcim ročným obdobím.

Rekreačná činnosť v ŠKD

Na školskom dvore pribudli nové preliezačky, hojdačky, šmýkalka a tabuľa na kreslenie a tak môžu deti počas rekreačnej činnosti dostatočne relaxovať a tak vhodnou formou odbúravať psychickú a fyzickú únavu z vyučovania.

Pani Jeseň

S príchodom septembra a nástupom detí do školy začína preberať žezlo pani Jeseň.

Archív fotografií:

9. 4. – 13. 4. 2018 –  zápis do 1. ročníka

Marcel

3 Polievka šošovicová mliečna so zemiakmi7, 1
    14057 Zlaté halušky7, 1, 3, jablká, voda

4 Polievka rybacia 9, 1, 3
    7027 Bravčový guláš 1, zemiaková kaša7, kyslá uhorka, vita nápoj

3 Polievka mrkvová so zemiakmi9
    17002 Prívarok fazuľový so zemiakmi7, 1, karbonátok vyprážaný3, 7, 1, chlieb1, 3, voda

20.3.2018 – Kvíz o Nitre, Pracovno-technická oblasť výchovy (ŠKD)

4.4.2018 – Hospodárime s rozumom (Aktuality, Fotogaléria)

5.4.2018 – Fašiangové obdobie, Prichádza jar, Veselá Veľká noc (ŠKD klasické triedy)