Školský klub – klasické triedy

Deň Zeme

Pri príležitosti Dňa Zeme pripravili p. vychovávateľky pre žiakov 1. a 2. ročníkov športové popoludnie. Súťažilo sa v štyroch disciplínach, pri ktorých boli použité pomôcky z odpadového materiálu (plastové fľaše, papierové kartóny, loptičky z papiera a pod.). Výhercovia súťaže z každej triedy boli samozrejme odmenení.

Nitra – moje mesto

Na túto tému nám vybraní žiaci 2. ročníkov preukazovali svoje vedomosti o meste Nitra v zábavno – súťažnom kvíze. A o tom, že o meste, v ktorom navštevujú školu a mnohí aj bývajú, vedia naozaj dosť, nás presvedčili svojimi správnymi a pohotovými odpoveďami.

Prichádza jar

Jar je pre mnohých z nás najobľúbenejším obdobím v roku. Prebúdza sa príroda, rozkvitajú prvé jarné kvietky.

Súťaž v ŠKD

Dňa 11.2. sa v ŠKD konala súťaž v hode tenisovou loptičkou do plechovej pyramídy. Zúčastnili sa jej deti 1., 3., 6., 7. a 8. oddelenia.

Najviac plechoviek v troch pokusoch sa podarilo zhodiť zhodne Filipovi Urbanovi z 2. A a Borisovi Brunclíkovi z 2. B. Ako druhá v počte zhodených plechoviek sa umiestnila Nina Nagyová z 2. D a na 3. mieste s rovnakým počtom skončili Saška Sádovská z 2. D a Hanka Čaprdová z 1. A.

Deti boli odmenené sladkosťami a drobnými vecnými cenami.

14. február sviatok sv. Valentína

Valentín patrí medzi obľúbené sviatky už aj u detí, ktoré s veľkým potešením a láskou vyrábali darčeky pre svojich milujúcich rodičov.

Zimné obdobie

Pracovno technická a esteticko výchovná oblasť výchovy v ŠKD v zimných mesiacoch.

Rekreačná činnosť v ŠKD

Zimné radovánky na svahu v školskom areáli.

Výtvarná súťaž

V decembri sa v školskom klube uskutočnila výtvarná súťaž, ktorej sa zúčastnilo 25 štvrtákov. Za ich pekné práce boli odmenení vecnými cenami a peknou výstavkou, ktorá skrášli našu chodbu až do konca januára.

Vianočná výzdoba

Vianočné a zimné práce zdobili naše oddelenia v mesiaci december.

Mikuláš, varenie punču, pečenie a zdobenie medovníkov

Na 6. decembra sa tešia všetky deti. Inak tomu nebolo ani v školskom klube, kde deti plní očakávania z príchodu Mikuláša varili aj detský punč a piekli medovníky.
A veruže prišli aj dvaja. Jeden počas oddychovej činnosti a druhý Mikuláš zavítal ešte do zbernej triedy.

Príchod zimy

Zima je krásne ročné obdobie. Vtáčiky odlietajú do teplých krajín, zvieratká si robia zásoby na zimu, príroda má v tomto ročnom období svoje čaro.  A my máme viacej času tvoriť v ŠKD pekné zimné obrázky.

Kreslenie na asfalt

Druháci zo školského klubu mali možnosť prejaviť svoje tvorivé schopnosti pri kreslení na asfalt v areáli školy. Dobrá nálada ich pri kreslení ,neopúšťala a  za najlepšie výtvory boli deti odmenené.

Posledné záchvevy jesene

Sychravé  nevľúdne počasie sa pomaly vkráda do našich príbytkov a tak si zlepšime náladu vďaka  veselým  obrázkom detí, ktoré vytvárajú so svojimi pani vychovávateľkami v ŠKD.

Kúzelník v ŠKD

Prekvapené detské tváre a nadšené reakcie sú charakteristické pre kúzelnícke vystúpenia. Inak tomu nebolo ani pri vystúpení kúzelníka v ŠKD, ktorý pripravil zábavu pre deti. A tie sa samozrejme tiež na chvíľu mohli  stať kúzelníkmi.

Halloween

Halloween je sviatok plný čarodejníc, duchov a iných príšer a tie nechýbali ani v ŠKD na halloweenskej party. Všetky staršidielka a príšerky tancovali, smiali sa a zabávali. A samozrejme nesmela chýbať ani výzdoba tried ŠKD.

Jesenné práce

Jesenné obdobie je nádherné, praje tvorivosti. Príroda nám ponúka veľké množstvo materiálu na tvorbu. Dozrieva ovocie, zelenina, lesné plodiny, opadávajú listy. A tak môžu deti vytvárať pekné diela.

Naše práce v ŠKD

Šikovné a kreatívne deti navštevujú ŠKD aj v tomto školskom roku a spolu so svojimi vychovávateľkami zhotovujú zaujímevé práce a výrobky z rôzneho materiálu.

Archív fotografií:

1. 5. 2019 – Sviatok práce

8. 5. 2019 – Deň víťazstva nad fašizmom

1 Polievka cícerová s bylinami 7
    7002 Bravčová roláda na pražský spôsob1, 3, zemiaková kaša, šalát cvikla s jablom, m

6 Polievka gulášová srbská 1, pečivo1
    15006 Cestovina s, maková posýpka, ovocný nápoj multivitamín, ovocie

7 Polievka z ovsených vločiek so zeleninou 7, 1, 9,
    7014 Bravčové stehno na hrášku1, 7,, slovenská ryža1, 3, .čaj ovocný

2.4.2019 – Centrum vedy AURELIUM, Múzeum židovskej kultúry (Aktuality, Fotogaléria)

12.4.2019 – Gymnastický štvorboj (Aktuality, Fotogaléria, Úspechy)

14.4.2019 – Deň Zeme, Divadelný festival v cudzích jazykoch, Rozprávkové vretienko (Aktuality, Fotogaléria, Úspechy)