Základná škola Benkova 34 bola zriadená 1. 8. 2004 zlúčením troch škôl:

• ZŠ Alexyho
  • ZŠ Benkova
  • ZŠ Bolečkova

Zameranie

1. vzdelávanie žiakov v klasických triedach
  2. vzdelávanie žiakov so všeobecným intelektovým nadaním v špeciálnych triedach
  3. vzdelávanie žiakov so ŠVVP formou integrácie – začlenenie v bežných triedach

Naša škola je zapojená do týchto projektov

• Škola podporujúca zdravie
  • Cesta k emocionálnej zrelosti
  • Škola budúcnosti – e-learningový portál
  • INFOVEK
  • Young Developers (podprogram programu Partners in Learning ) – podpora mladých programátorských talentov
  • Škola otvorená športu
  • Pestrá Európa
  • Bezpečná škola
  • Konto Orange

Spolupráca školy

• Domino
  • CPPaP
  • Mestská polícia
  • UKF Nitra
  • Krajská knižnica Karola Kmeťka

Triedy

Na škole je v súčasnosti (šk. rok 2013/2014) 778 žiakov v 45 triedach. Z tohto počtu je 170 žiakov so všeobecným intelektovým nadaním, ktorí sa vzdelávajú v 15 triedach 1. až 9. ročníka. Z 608 žiakov v bežných triedach je začlenených 64 žiakov s vývinovými poruchami učenia (dyslexia, dysgrafia, dysortografia a dyskalkúlia), s narušenou komunikačnou schopnosťou a s poruchami pozornosti). Ďalších 11 žiakov s vývinovými poruchami učenia sa vzdeláva v špeciálnej triede.

V popoludňajších hodinách 333 detí navštevuje školský klub detí, pracujú v 18 -tich oddeleniach .

Úspechy školy

Naša škola je od roku 2005 každoročne v rámci okresu na 1. mieste v riešení predmetových olympiád a súťaží a pravidelne na popredných miestach v programovaní nielen v rámci kraja, ale aj v medzinárodných súťažiach.

Krúžky

Na škole pracuje  39 krúžkov so zameraním na  šport, šach, počítače, programovanie, rozvíjanie zručností, pracovných návykov a krúžky s umeleckým zameraním.

23. 12.2018 – 7. 1. 2019 – vianočné prázdniny

Kornélia

3 Polievka krupicová s vajcom 9, 7, 1, 3,
    7023 Bravčové stehno s lečom 1, ryža, detský čaj ovocný