Hviezdoslavov Kubín

Súťaž v prednese poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín má na Slovensku meno ako žiadna iná. Bodaj by aj nie, veď zúčastniť sa jej mohli nielen rodičia a starí rodičia našich súčasných žiakov, no i generácia ešte o pár rokov staršia. V tomto roku prebiehal už jej 62. ročník.

Naša škola má tradície už tradične v úcte, a tak sme neváhali a do súťaže poslali šesticu najšikovnejších recitátorov, ktorí si svoj postup vybojovali pred odbornou porotou spomedzi 40 konkurentov. Zo školského kola sa ďalej prebojovali títo žiaci:

Kristína Centková a Simona Horičková v III. kategórii (obe zo VII.T)

Andrej Spaček (V.T) a Ema Ilavská (V.U) v II. kategórii

Adam Majcher (IV.U) a Lea Barátová (III.U) v I. kategórii

V obvodovom kole sme nezaváhali a do ďalšieho, okresného kola, postúpili Adamko Majcher z 1. miesta v prednese prózy, Lea Barátová z 2. miesta v prednese poézie a aj naša siedmačka Simonka Horičková, ktorá získala 1. miesto v prednese prózy.

V okresnom kole získal Adamko Majcher 2. miesto s postupom do krajského kola a Leuška Barátová čestné uznanie.

V krajskom kole získal Adamko Majcher čestné uznanie.

Gratulujeme!  :-)

This entry was posted in Aktuality 2016/17, Fotogaléria 2016/17. Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.

9. 12. 2019 – konzultačný deň

21.  12. 2019 – 7. 1. 2020 – Vianočné prázdniny

Marína

1 Polievka mrkvová mliečna 7, 1, 3