Výlet Telgárt

Slnečné júnové počasie láka von, a tak sme dlho nerozmýšľali a išli, kým si to slniečko nerozmyslí. Všetci. Piataci, šiestaci, siedmaci aj ôsmaci oddelenia VIN. A s nami aj zo päť učiteliek, aby sa nepovedalo. Zbalili sme si pár najpotrebnejších vecí do kufríkov a tašiek a poprosili pána šoféra, aby nás zaviezol niekam ďaleko, až tam, kde líšky dávajú dobrú noc. Pán šofér sa milo usmial a zaviezol nás do Telgártu. Bol to naozaj skúsený cestovateľ, pretože naše želanie splnil do bodky. Kraj pod Kráľovou Hoľou bol ako vystrihnutý z rozprávky, nuž sme nečakali ani sekundu a svoje kufríky odniesli do útulných izieb príjemného hotela. Zážitky sa hneď začali napĺňať. Videli sme, kde pramení Hron a že je to spočiatku len drobná studnička, ktorá sa však už po pár metroch rozrastá na bystrý potôčik. Videli sme majestátne viadukty postavené šikovnými rukami Telgártčanov tehlu po tehle do takmer 20 metrových výšok. Vlaky po nich dodnes bezpečne premávajú. Navštívili sme Dobšinskú ľadovú jaskyňu, Meteorologickú stanicu v Telgárte, Múzeum zvoncov v Šumiaci i salaš, z ktorého sme si domov priniesli bohatú výslužku pravých ovčích syrov. Trošku adrenalínu sme do žíl vypustili v Tarzánii neďaleko Ranča pod Ostrou skalou, kde sme v 10 metrovej výške zdolávali lanové dráhy. V hotelovom bazéne sa potom rozpútala balónová vojna, v ktorej víťazili všetci porazení. Na kopčeku pri hoteli sa večer zas rozhorela malá vatra, a tak sme si posadali dookola a opekali si slaninku a špekačky, čo nám pripravili milé a ochotné tety z kuchyne. A že boli nielen milé, ale vedeli aj výborne variť, vám dosvedčí každý člen tejto dobrodružnej výpravy. Ani sme nemihli okom a štyri dni zážitkov utiekli ako voda dolu Hronom. Nadišiel čas návratu a hoci sa nikomu odchádzať nechcelo, predsalen sme sa pobalili, upratali po sebe svoje útulné izbičky, poďakovali skvelému personálu hotela a poprosili zas uja šoféra, aby nás priviezol späť k našim rodičom. Chceli sme im totiž porozprávať o všetkom, čo sme počas týchto skvelých štyroch dní  spolu s líškami zažili. :-)

This entry was posted in Aktuality 2016/17, Fotogaléria 2016/17. Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.
 • UTENDUM EST AETATE, CITO PEDE LABITUR AETAS  (Ovidius)

  Musíme využiť čas, čas rýchlym behom sa rúti

 • Vyhľadávanie

 • Čo nás čaká

  17.  – 21. 2.  2020 – jarné prázdniny

 • Dnes má meniny

  Jaromír

 • Jedálny líst

  pondelok 24. 2.

  6 Polievka hrášková so zeleninou 7, 9, mrvenica
  6003 Gemerská roláda1, zem.kaša, šalát rajč.mrkv1/2, šal.kapust.s jablk1/2, čaj s me

  utorok 25. 2.

  8 Polievka karfiolová so zeleninou 1, 7, 9, krupicové halušk
  7041Švédsky rezeň, ryža, kompót miešaný voda

  streda 26. 2.

  4 Polievka rajčinová1, 7, zlatá syrová závarka7, 3, 1
  10045 Ryba so syrovo-bylinkovou kôrou4, 7, var.zemiaky zelenin.obloha, čaj ovocný

  Celý jedálny lístok

 • Zmeny na stránke

  1.2.2020 – Buď aj Ty v IT! (Aktuality)

  5.2.2020 – Interaktívna beseda s bábkohercom v Starom divadle Nitra (Aktuality, Fotogaléria)

  10.2.2020 – Valentínsky beh Agrokomplexom (Aktuality)

  11.2.2020 – Educate Slovakia 2019/2020 (Aktuality, Fotogaléria)

  11.2.2020 – Fašiangové obdobie, Prikrmovanie vtáčikov v zime, Žonglérske vystúpenie (ŠKD klasické triedy)

  12.2.2020 – Súťaž Ypsilon – slovina je hra, Cúťaž v riešení SUDOKU (Aktuality, Fotogaléria)

  13.2.2020 – English Week (Aktuality, Fotogaléria)

   

   

 • Kontakt

  Základná škola, Benkova 34, Nitra
  benkova34@gmail.com
  037/773 10 15