Giganty doby ľadovej

Isto poznáte popleteného leňochoda Sida z rozprávky o zvieracích kamarátoch z doby ľadovej. Veď kto by nevidel roztomilú animovanú rozprávku rovnakého názvu? Lenže my…  my sme videli Sida, ktorý meral cez tri metre! V Slovenskom národnom múzeu v Bratislave sa takýto megaobrovský Sid predvádzal ako exponát unikátnej výstavy Giganty doby ľadovej. A našli sme pri ňom aj šablozubého tigra, chlpatého mamuta, nosorožca, losa s parohami ako veslá, medveďa až po strop, vlky a dokonca aj pravekých lovcov, ktorí vôbec nepôsobili, že by pred obrovským rozmermi svojej koristi mali nejaký rešpekt. Nádherné exponáty tejto netradičnej výstavy však neboli to jediné, čo nás zaujalo. Keď už sme všetci z druhého stupňa oddelenia VIN merali cestu do Bratislavy, preštudovali sme si aj stále espozície SNM: Zázrak prírody –  Príbeh života na Zemi (paleontologická expozícia), Biodiverzita Zeme, Biodiverzita Slovenska,  Klenoty Zeme (mineralogická expozícia). Všetko zaujímavé nás zaujíma, a tak sme v priestoroch prírodovedného múzea na Vajanského nábreží v Bratislave strávili celé dopoludnie. Domov sme odchádzali unavení, no plní zážitkov, dojmov a vedomostí, ktoré nám vietor z hláv len tak ľahko nevyfúka, pretože sme nielen počuli, ale aj videli, cítili, držali a poniektorí odvážni aj ochutnali. Skrátka zažili.  :-)

This entry was posted in Aktuality 2016/17, Fotogaléria 2016/17. Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.