SCRATCH MATCH 2021 – súťaž v programovaní pre dievčatá

Scratch je úžasný programovací jazyk pre začínajúce ajťáčky na tvorbu jednoduchých počítačových hier, ktorý využíva takzvané blokové programovanie. Vôbec nemusíš mať predchádzajúce skúsenosti s programovaním, naučíš sa ho rýchlo sama alebo ti pomôžu plánované workshopy so SCRATCHom

Preto neváhaj a prihlás sa do 5. ročníka súťaže SCRATCH MATCH sama alebo s dvomi kamoškami!

DÔLEŽITÉ DÁTUMY   –  pozri Projektový kalendár SCRATCH MATCH 2021

NA ZÁVER pár poznámok:

Minulý školský rok – 2019/20 – sa naša škola zapojila do tejto súťaže prvýkrát. Súťažné družstvo dievčat v zložení Emma Martišová, Alexandra Polášová a Liliana Škúciová, všetky zo 7. B, v kategórii 12 – 15 ročných sa stali víťazkami celoslovenského finále so svojim projektom SAVE THE PLANET.

Budeme pokračovať v takto úspešne rozbehnutej súťaže?

Ak máš záujem sa zapojiť do tejto súťaže, daj vedieť aj svojim učiteľom informatiky, kontaktuj ich, radi ťa usmernia :-)

This entry was posted in Aktuality 2020/21. Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.