Hodina kódu

Práve prebieha Hodina kódu (HOUR of CODE) – celosvetová akcia zameraná na popularizáciu programovania pre žiakov aj širokú verejnosť. Tento rok v týždni 7. – 13. 12. 2020. Hlavnou témou je pre tohtoročný týždeň Hodiny kódu umelá inteligencia. Naši žiaci sa už dlhé roky zapájajú a riešia pripravené lekcie – hodiny kódu. Vo zvýšenej miere v tomto týždni, ale aj počas celého roka, pretože lekcie sú trvale prístupné na stránke code.org. Vyskúšajte :-)

Dnes sa zapojili aj naši prváci a riešili hodinu kódu zameranú na umelú inteligenciu a znečistenie oceánov (https://code.org/ai   AI for Oceans). Naučili umelú inteligenciu rozoznávať, čo patrí do oceánov a čo nie. V závere hodiny k všeobecnej spokojnosti žiakov už bola umelá inteligencia dostatočne vytrénovaná, aby odlíšila ryby a iné vodné živočíchy od odpadu.

 

This entry was posted in Aktuality 2020/21, Fotogaléria 2020/21. Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.