Európska noc výskumníkov

Tento rok Európska noc výskumníkov prebiehala z dôvodu pandémiie COVID-19 netradične – online formou ako prvá vedecká live show na Slovensku. Doteraz vždy navštívili žiaci toto podujatie v Bratislave  v Starej tržnici, kde mohli vidieť množstvo zaujímavých prednášok, pokusov, svetelnú show,…V tomto šk. roku sa žiaci 9. T prihlásili do sekcie Veda bez hraníc: Človek a príroda – Vedecký kuriér biológia a v piatok 27.11.2020 si pri počítačoch pozreli, ako  abstrahovať DNA v školských podmienkach. Celá aktivita bola veľmi zaujímavá a poučná, študentky UK Bratislava sprevádzali žiakov slovom aj obrazom počas celého pokusu. Ako odmenu za účasť im organizátori poslali hru Vedecký kuriér, ktorú sa však zahrajú až po návrate do školy.

This entry was posted in Aktuality 2020/21, Fotogaléria 2020/21. Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.