Úspech v Šanghaji

V dňoch 23. júla – 22. augusta 2020 sa Slovensko prostredníctvom Generálneho konzulátu v Šanghaji zúčastnilo 5.ročníka Medzinárodnej výstavy detských malieb v Šanghaji, ktorú organizovalo prestížne Shanghai Art Collection Museum.

Témy kreatívnej výstavy – objavuj farby krajín iniciatívy „Jeden pás, jedna cesta“ sa zhostili deti z 24 krajín sveta. Našu školu, a zároveň Slovensko, reprezentovali dvaja žiaci Damián Brtek z V.B a Liliana Brteková z III.B.

V silnej konkurencii Slovensko získalo tri prestížne ocenenia, z toho dve získali práve žiaci ZŠ Benkova. Zlatú cenu za dielo Dievča v záhrade získala Liliana Brteková a mimoriadnu cenu poroty za dielo Jeseň získal Damián Brtek, ktorý maľbu vytvoril pod vedením našej pani učiteľky Olinky Mikulovej. Liliana a Damián boli naviac ocenení aj za nápad poslať deťom do Šanghaja video pozdrav zo Slovenska, situovaný do krásnej zelenej prírody.

Srdečne blahoželáme k dosiahnutému úspechu :-)

Pozdrav do Šanghaja

This entry was posted in Aktuality 2020/21, Fotogaléria 2020/21. Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.