Európsky týždeň mobility

V týždni od 16. septembra do 22. septembra každoročne prebieha Európsky týždeň mobility. Do kampane EURÓPSKY TÝŽDEŇ  MOBILITY.

Témou ročníka 2020 bola Čistejšia doprava pre všetkých!

Pýtaš sa, čo to vlastne znamená?

Počas Európskeho týždňa mobility mestá a obce motivujú ľudí, aby  si volili udržateľné spôsoby dopravy, ako sú cestovanie MHD, vlakmi, autobusmi, pešia chôdza či cyklistika, aby sme zlepšili kvalitu ovzdušia a urobili z mestských častí príjemnejšie miesta pre život a prácu.

Na našej škole sme Európsky týždeň mobility poňali vo veľkom- žiaci ôsmych ročníkov si vyskúšali cyklistický trenažér vďaka Mestu Nitra v spolupráci s Mládežníckym cyklistickým klubom Nitra a nezostalo len pri tom! Získali pekné ceny, z ktorých sa veľmi tešili.

Ani naši najmenší nezaostávali a v ŠKD si pod vedením pani vychovávateliek vyskúšali tieto aktivity: kreslili dopravné značky na asfalt v areáli školy, dopravné prostriedky,  riešili dopravný kvíz, súťažili v jazde na kolobežkách a vozíkoch a nakoniec tvorili plagáty s rôznymi dopravnými prostriedkami.

Online anketa školy dopadla tiež zaujímavo. Odpovedali ste na otázku, akým dopravným prostriedkom sa najčastejšie presúvate a až 62,4% odpovedalo, že najviac cestujú autom, 15,9% autobusom/MHD, vlakom 0%, na bicykli 2,6%, na kolobežke 2,1%, na boarde 0% a najčastejšie pešo chodí 16,9% z tých, ktorí sa do ankety zapojili.

Tešíme sa na ďalší ročník, kedy sa zmobilizujeme :-)

This entry was posted in Aktuality 2020/21, Fotogaléria 2020/21. Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.