Buď aj Ty v IT!

Súťaž v programovaní pre dievčatá „SCRATCH MATCH 2020″

Scratch je úžasný programovací jazyk pre začínajúce ajťáčky na tvorbu jednoduchých počítačových hier, ktorý využíva takzvané blokové programovanie. Vôbec nemusíš mať predchádzajúce skúsenosti s programovaním, naučíš sa ho rýchlo sama, alebo ti s ním s podporou školy pomôžeme.

Preto neváhaj a prihlás sa do súťaže sama alebo s dvomi kamoškami!

PRE KOHO?

Pre všetky šikovné dievčatá vo veku 8 – 15 rokov, ktoré sa neboja výziev. Môžeš využiť svoj talent a kreativitu pri tvorbe jednoduchej počítačovej hry, zábavnej animácie alebo príbehu a vyhrať zaujímavé ceny! Súťažiť môžeš sama v kategórii jednotlivec, alebo s kamarátkami ako trojčlenný tím.

AKO TO PREBIEHA?

Tvojou/vašou úlohou je zaregistrovať sa, vytvoriť projekt a poslať nám ho do 13.3. 2020. Téma projektu môže byť akákoľvek – závisí to len na tvojej/vašej fantázii. Projekty musia byť vypracované v programe Scratch, môžeš/môžete pritom používať jeho online alebo offline verziu. Obidve nájdeš na stránke: https://scratch.mit.edu. Porota zo všetkých zaslaných projektov vyberie tie najlepšie, ktoré postúpia priamo do finále. Vo finále medzi sebou priamo v Bratislave zabojujú 4 najlepšie projekty v každej kategórii a porota na základe získaných bodov odmení víťazov.

DÔLEŽITÉ DÁTUMY:

1.2. – 13.3. 2020    –   registrácia účastníkov a zaslanie hotových projektov
14.3. – 31.3. 2020  –  vyhodnocovanie projektov porotou
do 15.4. 2020         –   pozvanie postupujúcich na finále
máj 2020                –   finále súťaže

AKO TI POMÔŽE NAŠA ŠKOLA?:

Využijeme ponuku pre školy (poskytneme priestory a techniku) na zorganizovanie ukážkového bezplatného workshopu Scratchu, ktorý vám v začiatkoch veľmi pomôže. Workshop bude trvať 3 vyučovacie hodiny.

Záujemkyne, hláste sa u svojich učiteľov informatiky :-)

This entry was posted in Aktuality 2019/20. Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.