J. Chlapečka a J. Hruškovič vzorne reprezentovali ZŠ Benkova na Týždni vedy a techniky v Inchebe

V dňoch 6. až 9. novembra 2019 reprezentovali našu školu na celoslovenskom kole Festivalu vedy a techniky žiaci VI.T Jozef Chlapečka a Ján Hruškovič. V priestoroch bratislavskej Incheby počas Týždňa vedy a techniky na Slovensku a vo víre úžasnej výstavy o knihách Bibliotéka 2019 obaja chlapci prezentovali porotcom a laickej verejnosti svoj projekt s názvom PC nástroje na tvorbu 3D objektov SketchUp, SmartCubes3D, Minecraft. Chlapci svojim výskumom zisťovali výhody a nevýhody jednotlivých programov a zároveň predstavili ukážku modelovania 3D objektov vo všetkých spomínaných programoch. Výsledky svojej práce spolu s ďalšími osemdesiatimi najlepšími projektmi z celého Slovenska predstavili na celoslovenskom kole Festivalu vedy a techniky. Pri našom stánku sa zastavilo veľa návštevníkov, ktorí sa živo zaujímali o nápady a poznatky, na ktoré chlapci zo 6.T pri tvorbe svojho projektu prišli. Obaja žiaci vzorne reprezentovali našu školu a zároveň získali neoceniteľné skúsenosti do budúcich ročníkov súťaže. Účasť na medzinárodnom kole nám síce unikla len o chlp, ale už teraz chlapci spriadajú svoje plány na ďalší ročník súťaže. Chlapcom neoceniteľne nielen na hodinách techniky a informatiky pri tvorbe projektu pomáhal pán učiteľ R. Harmata, v priestoroch výstaviska im držali palce pri vyhlasovaní výsledkov najbližší príbuzní.

This entry was posted in Aktuality 2019/20, Fotogaléria 2019/20. Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.
 • UTENDUM EST AETATE, CITO PEDE LABITUR AETAS  (Ovidius)

  Musíme využiť čas, čas rýchlym behom sa rúti

 • Vyhľadávanie

 • Čo nás čaká

  3.  2. 2020 – polročné prázdniny

 • Dnes má meniny

  Bohuš

 • Jedálny líst

  pondelok 27. 1.

  8 Polievka hovädzia s mäsom 9, cestovina 1, 3,
  7015 Bravčové stehno na rasci 1, ryža, šalát rajčinový s kukuricou, voda 50% ovocia

  utorok 28. 1.

  7 Polievka karfiolová so syrovou lievankou1, 7, 3,
  6032 Hovädzia pečienka na rajčinách1, knedľa 3, 7, 1, čaj jablkový so šškoricou

  streda 29. 1.

  7 Polievka cesnaková so zemiakmi 7, 1,
  13029 Kološvárska kapusta 7, varené zemiaky, čaj ovocný

  Celý jedálny lístok

 • Zmeny na stránke

  22.1.2020 – Zima (ŠKD klasické triedy)

  26.1.2020 – NR SR a BIBIANA (Aktuality, Fotogaléria)

  27.1.2020 – ONJ (Aktuality, Fotogaléria, Úspechy)

   

   

 • Kontakt

  Základná škola, Benkova 34, Nitra
  benkova34@gmail.com
  037/773 10 15