Vyhodnotenie súťaže v zbere nápojových kartónov

Nápojové kartóny sú neodmysliteľnou súčasťou našich domácností. No použité nápojové kartóny sú aj zdrojom cenných surovín. Všetky vrstvy kartónu možno jednoduchými postupmi recyklovať, a tým im dať nový život. Preto sa aj naša škola rozhodla zapojiť do zberu nápojových kartónov, ktorú vyhlásila spoločnosť OZV ENVI – PAK a Tetra Pak.  Do súťaže sa mohli zapojiť všetky základné školy v mestách Nitra, Banská Bystrica a Trenčín. Počas októbra a novembra si žiaci v domácnostiach odkladali čisté prázdne a stlačené nápojové kartóny. Do zberu sa zapojilo 21 triednych kolektívov našej školy. Spolu nazbierali 24,5 kg nápojových kartónov, najviac triedy 5.C, 5.U a 5.A. Žiaci z najúspešnejšej triedy 5.C  získali osobne od organizátora súťaže diplom, odmeny a edukačné pomôcky o vzdelávaní.

This entry was posted in Aktuality 2018/19, Fotogaléria 2018/19. Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.