FIE – učíme myslieť v súvislostiach

„Nechte mě chvilku…Já si to rozmyslím!“

Je dôležité, aby škola neliala do detí množstvo informácií, ale aby ich učila myslieť v súvislostiach, aby v nej získali také zručnosti, ktoré budú vedieť využiť v akýchkoľvek meniacich sa podmienkach, aj o 10-15 rokov.

Za vhodný nástroj na dosiahnutie tohto cieľa považujeme Feuersteinovu metódu inštrumentálneho obohacovania (FIE), ktorú sme začali realizovať v školskom roku 2018 / 2019 vo forme krúžkovej činnosti na ZŠ Benkova.

Z čoho FIE vychádza?
Metóda je ukotvená vo výskume jedného z najuznávanejších pedagógov 20. storočia prof. Reuvena Feuersteina, ktorý dokázal, že intelekt nie je raz a navždy danou (vrodenou) vlastnosťou človeka, ale že je modifikovateľný. Vyvinul systematický vzdelávací program, ktorý komplexne rozvíja kognitívne funkcie detí aj dospelých. A tým je metóda FIE.

Pre koho je FIE určená?
Metóda FIE je vhodná pre kohokoľvek od 3 – 4 rokov až po storočných dospelých. Skupinové použitie metódy má veľkú výhodu vo vzájomnom zdieľaní názorov na riešenie úloh i vytváraní korelácií s bežným životom.
FIE dosahuje vynikajúce výsledky aj v prípade osôb s určitými zdravotnými špecifikami (poruchy učenia alebo správania, poruchy pozornosti a aktivity, autizmus…).

Viac informácií.

This entry was posted in Aktuality 2018/19. Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.

23. 12.2018 – 7. 1. 2019 – vianočné prázdniny

Elvíra

3 Polievka rybacia letná 9
    7035 Bravčový rezeň vyprážaný 1, 3, 7, ryža dusená s kukuricou, višňový kompót, malin