Hospodárime s rozumom

Žiaci 1. – 4. ročníka VIN sa aj v tomto školskom roku  učili používať správne peniaze počas celodennej aktivity zameranej na finančnú gramotnosť pod názvom Hospodárime s rozumom. Spoločne so svojimi pani učiteľkami vybudovali vo svojich triedach  „firmy“ (cukráreň, herňa, športové centrum, relaxačné centrum), v ktorých za  peniaze (špeciálne vyrobené na tento deň) ponúkali rôzne služby, ale aj rozličný tovar. Nesmeli samozrejme zabudnúť, že zo zarobených peňazí musia ešte platiť rôzne poplatky, ale že si za ne majú aj užiť zábavu vo „firmách“ v ostatných triedach. Nebola to veru ľahká úloha. Na vlastnej koži vyskúšali, že hospodáriť s peniazmi je náročné. Všetci to však zvládli výborne. Veľa nového sa naučili a aj sa zabavili.

This entry was posted in Aktuality 2017/18, Fotogaléria 2017/18. Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.

23. 12.2018 – 7. 1. 2019 – vianočné prázdniny

Kornélia

3 Polievka krupicová s vajcom 9, 7, 1, 3,
    7023 Bravčové stehno s lečom 1, ryža, detský čaj ovocný