Národné finále – Festival vedy a techniky

V pondelok 6. novembra sa začal 14. ročník Týždňa vedy a techniky na Slovensku, kde jedným z hlavných podujatí je už 20. ročník Festivalu vedy a techniky AMAVET. Žiaci, ktorí boli úspešní na krajských kolách v minulom mesiaci, predstavili svoje vedecké projekty v národnom finále od 9. do 11. novembra v bratislavskej Inchebe. Nad podujatím prevzala záštitu ministerka školstva, vedy, výskumu a športu SR Martina Lubyová. Odbornú garanciu nad festivalom má od jubilejného ročníka aj Slovenská akadémia vied. Organizátor, dvadsaťsedem ročné občianske združenie AMAVET – Asociácia pre mládež, vedu a techniku.

Fotografie a videá z finále.

V národnom finále Festivalu vedy a techniky bolo prezentovaných 74 vedeckých a technických projektov žiakov základných a stredných škôl. Svoje schopnosti a zároveň našu školu reprezentovali žiaci Adam Vašek a Timon Plichta s projektom Konštrukcia a diaľkové ovládanie objektov – tank, loď. Nadviazali tak na svoje projekty, ktoré vypracovali v ročníkových prácach. Naši žiaci veľmi dobre prezentovali svoje konštruktérske zručnosti, o čom svedčí aj veľký počet hlasov, ktoré dostali v online hlasovaní Hlas ľudu. Chceme sa Vám veľmi pekne poďakovať za podporu, ktorú ste nám vyjadrili pri hlasovaní. Projekt zo ZŠ Benkova získal druhý najväčší počet hlasov zo všetkých 74 projektov v online hlasovaní. Škoda, že súťaž nie je ďalej pre žiakov ZŠ postupová, ale o našich vedátoroch budeme určite ešte počuť. Gratulujeme a želáme veľa ďalších úspechov.

This entry was posted in Aktuality 2017/18. Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.