Cosmos Discovery

Ľudstvo už od pradávna dvíha svoj zrak ku hviezdam, to je všeobecne známa vec. Temná nekonečnosť vesmíru pozlátená prachom hviezd rozbúcha srdce každého človeka. Už malí chlapci si doma s rozžiarenými očami skladajú svoj raketoplán z malinkých kociek, zatiaľ čo ich ocinovia  na pristávacej dráhe vystreľujú k nebu zložité modely rakiet. Vo svojich srdciach zostávajú rovnakými chlapcami, ako ich malí potomkovia, a s rovnakými zápalom sledujú štart raketoplánov z mysu Canaveral. Zašli sme sa teda pozrieť do Bratislavskej Incheby, ako taký raketoplán vlastne vyzerá. Kto? No my všetci – celý druhý stupeň VIN zo ZŠ Benkova v Nitre. A videli sme nielen raketoplán. Videli sme aj lunárny modul, vesmírnu stanicu, lunochod, pristávací modul, skutočný skafander, no i prvú družicu Sputnik a psíka Lajku, čo sa proti svojej vôli stala hrdinom kozmického pokroku. Videli sme dychvyrážajúce projekcie, štart rakety i výstup do kozmického priestoru. Spoznali sme tváre hrdinov, ktorí sa podujali absolvovať nebezpečné cesty za poznaním, i tváre tých, ktorí sa už k svojim blízkym nevrátili. 3. november bol pre nás všetkých výnimočným dňom a obohatil naše vzdelávanie spôsobom, ktorý z nás len tak rýchlo nevyšumí.

 

This entry was posted in Aktuality 2016/17, Fotogaléria 2016/17. Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.