Anna Franková

Dostali sme pozvánku do divadla. Názov predstavenia nás hneď zaujal, veď Annu Frankovú pozná celý svet: malé dievča, ktoré sa so svojou rodinou viac ako dva roky ukrývalo pred fašistami. Denník, ktorý si písala ako trinásťročná, sa stal svetovým fenoménom, pretože autenticky vypovedal o pocitoch ľudí, ktorí v tragických časoch fašistického teroru zaspávali a zobúdzali sa v kŕčoch smrteľného strachu.  Spracovanie, ktoré žiaci VIN zo ZŠ Benkova videli, však predstavilo Annu  ako dievčatko, ktoré by mohlo byť ich spolužiačkou či kamarátkou zo susedného domu. Obyčajné dieťa, ktoré niekedy neposlúchalo svoju mamu, ktoré túžilo tancovať, kričať a vystrájať, ako vystrájajú deti, čo teraz sedeli v hľadisku. Anna vyrušovala v škole, trucovala doma, odvrávala dospelým, plakala v náručí svojho ocka, hádala sa so sestrou, ľúbila svojho staršieho kamaráta…  Dievča, akých sú na svete tisíce. No Anna sa proti svojej vôli stala súčasťou niečoho, čo by nemalo byť zabudnuté ani po šesťdesiatich rokoch.   Naši žiaci určite nezabudnú.  Dôkazom bola i beseda s tvorcami predstavenia, ktorá sa rozprúdila hneď po jeho skončení. Deti živo diskutovali a svojím záujmom o nastolené otázky jasne potvrdzovali, že úsilie tvorcov zasadilo semienko do živnej pôdy. Všetkým ešte raz ĎAKUJEME!

This entry was posted in Aktuality 2016/17, Fotogaléria 2016/17. Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.