Piešťany

Dňa 4. novembra 2016 sa deviataci zúčastnili exkurzie kúpeľného mesta, ktoré je medzinárodným strediskom liečby reumatických chorôb a významným centrom kultúry, školstva, športu a rekreácie. Po nábreží  Váhu  spoznávali významné kultúrne pamiatky: Balneologické múzeum, ktoré malo pôvodne vlastivedné zameranie, ale v súčasnosti je špecializované na  balneológiu a históriu kúpeľov na Slovensku. Jeho súčasťou je aj Pamätná Izba Ivana Kraska, v ktorej  sa dozvedeli zaujímavé informácie zo súkromia spisovateľa. Kolonádový most im ukázal krásy Kúpeľného ostrova, kde si vychutnali  „silu“ termálnych prameňov a pokračovali v prehliadke historickej časti mesta. V pokojnom kúpeľnom mestečku  prežili zaujímavý deň.

 

This entry was posted in Aktuality 2016/17, Fotogaléria 2016/17. Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.