DIVADELNÝ FESTIVAL

V aule UKF v Nitre  sa koncom apríla konal  17. ročník divadelného festivalu pre základné, stredné a jazykové školy. Hlavnou témou tohto ročníka bolo – Dobrodružstvo. Festival sa niesol v duchu divadelných predstavení vo viacerých cudzích jazykoch- anglickom, nemeckom , španielskom, francúzskom či ruskom. Svoje hry alebo krátke scénky prišli zahrať žiaci nielen zo Slovenska, ale aj zo zahraničia.

Náš divadelný krúžok so svojou hrou v anglickom jazyku „Charlie and The Chocolate Factory“ dostal možnosť otvoriť hneď prvý deň festivalu. Naši malí herci predviedli výborné herecké, spevácke,  no hlavne precítené výkony a svojou spontánnosťou si vyslúžili obrovský potlesk a získali srdcia nielen divákov, ale aj odbornej poroty.

Tá nám okrem“ Ceny za kreativitu, dynamiku predstavenia a výborný jazykový prejav“ udelila aj cenu špeciálnu : „Cenu poroty“ – najlepšie predstavenie dňa.

Osoby a obsadenia:

Charlie: Šimon Majerčík 3.C, Willy Wonka: Ema Bartová 4.D, Veruca: Timea Palánová 4.B

Violet: Vivien Formelová 3.C, Augustus: Alex Kopálek 3.C, Mike: Samuel Hlavačka 3.C,

Mr. Bucket: Christián Kúdela 4.B, Mrs. Bucket: Zoja Čitáryová 3.C,

Grandparents: Nina Bartová 3.C, Martin Palaky 4.B, Laura Koprdová 3.B , Patrik Andrašik 3.C,

Narrators: Sára Hanusová 4.B , Jana Bencová 4.B,

Oompa Loompas: V. Vágaiová, K. Balcová, L.Haverová, T. Fúsková, Z. Čitáryová, L.Koprdová a N. Bartová  z 3.C

This entry was posted in Aktuality 2015/16. Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.