Záložka do knihy spája školy

Aj v tomto školskom roku sme sa zapojili do projektu Záložka do knihy spája školy. Našou partnerskou školou sa stala ZŠ na Sokolíkovej ulici v Bratislave. Naši žiaci vyrábali záložky do knihy na tému „Múdrosť ukrytá v knihách“. Čítanie pri tom tiež nezanedbávali. O tom, že deti radi čítajú a majú rôzny čitateľský vkus svedčí aj to, že záložky pripravili do rozličných kníh – rozprávkových, dobrodružných, strašidelných, romantických, príbehov o deťoch, kníh o zvieratkách, prírode aj encyklopédií. Múdrosť je predsa ukrytá v každej knihe a je len na nás, či ju objavíme a správne pochopíme. Vyrobili sme 248 záložiek. Žiaci v 3. a 4. ročníku ich vyrábali s veľkou chuťou a nadšením. Pridali sa k nim aj druháci, ktorí v ŠKD pod vedením p. vychovávateľky Editky Kazánovej a Oľgy Mikulovej vyrábali záložky do knihy Smelý Zajko a Danka a Janka. Veríme, že sa budú páčiť deťom v bratislavskej škole. Tešíme sa, kedy dostaneme balíček s ich záložkami. Žiaci vyberú tri najkrajšie, ktoré odmeníme knihou. To isté urobia deti v Bratislave a niekoho z našich detí poteší pekná kniha. Dúfame, že všetky záložky splnia svoj účel a budú založené v obľúbených knihách detí.

This entry was posted in Aktuality 2015/16. Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.