Exkurzia 5. C

Dňa 25.6. 2019 sa žiaci 5.C zúčastnili v sprievode triedneho učiteľa a pani učiteľky M. Müllerovej na exkurzii do Zoborského kláštora. Ráno o pol deviatej sme sa autobusom číslo 9 odviezli od polikliniky na Klokočine až na konečnú zastávku na Zobore. Tam nás čakala pani sprievodkyňa z NISYSu pripravená prezentovať nám zaujímavosti o Zoborskom kláštore. Milá sprievodkyňa upriamila našu pozornosť a pridala zaujímavosti o mieste, ktoré sa nachádza v tesnom susedstve nemocnice sv. Svorada na Zobore. Po skončení exkurzie sme si od liečebáku spravili krásnu prechádzku na Pyramídu. Tam sme si opekali špekačky, kochali sa pohľadmi na Nitru a videli sme paraglajdistov, ktorí sa práve snažili vzlietnuť. Potom čo sme sa napapkali, zahasili oheň a spravili si pár pekných spoločných záberov, sme sa vybrali svahom dole pri penzión Artin. S malými zraneniami ale s krásnymi zážitkami sme sa krásnou prírodou a v príjemnou tieni stromov dostali až k Zoborskej studni, kde sme doplnili pitný režim vychladenou kofolou. Nastúpili sme na autobus číslo 10 a odviezli sa na Klokočinu ku škole, kde sme prišli krátko pred pol treťou. Exkurzia mala určite svoje čaro!

This entry was posted in Aktuality 2018/19, Fotogaléria 2018/19. Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.

16. 9.  – o 17:00 triedne RR

Eugénia

7 Polievka fazuľová s fliačkami 9, 1, 7, 3,
    1503 Buchty pečené plnené makom1, 3, 7, stolová voda