Výlet 5. C do Piešťan

Žiaci 5. C triedy spolu s kamarátom so 7. C prežili krásny májový deň v Piešťanoch. Vlakom sme sa z Nitry cez Leopoldov dostali až na železničnú stanicu do Piešťan. Tam sme sa prešli ku Krajinskému mostu odkiaľ sa začalo naše putovanie okolo Sĺňavy. Pri moste sme si vyskúšali workoutové i detské ihrisko, kde sme sa aj trošku osviežili. Popri Váhu sme si to namierili do lodenice, kde tentokrát neboli žiadne veslárske preteky. Aspoň sme sa teda ponaháňali povedľa nádrže smerom na Drahovskú hať. Putovaním po okolí sme si všimli krásne výhľady na ďaleké kopce i blízku jadrovú elektráreň v Jaslovských Bohuniciach. Zhruba po dvoch hodinkách sme prišli na Siesta pláž, kde sme si dali obedňajšiu siestu. Najskôr sme sa občerstvili v miestnom bufete i domácimi zásobami, ktorými nás nabalili rodičia. Následne sme nakŕmili labute, ktoré prišli zo Sĺňavy až ku nám na kamenistú pláž, aby si zgustli na chrumkavých chrumkách i suchých rohlíkoch. Bolo krásne počasie, aj keď slniečko bolo zalezené kdesi za oblakmi. Príjemnú atmosféru sme si užili dosýta namočením nôh v Sĺňave či bezstarostným vylihovaním na lehátkach. Zhruba po polhodinke sme sa postavili, spravili si nejaké fotky na pamiatku a vybrali sa cez most za plážou na okružný návrat po Sĺňave smerom do centra Piešťan. Tam sme dorazili zhruba okolo pol tretej. Zatúžili sme po dobrom, sýtom, neskorom obede, ktorý sme si dopriali v piešťanskom Auparku. Odtiaľ naše kroky okolo štvrtej putovali na kúpeľný ostrov. Prešli sme cez Kolonádový most a vstúpili do krásneho festivalového sveta tradičných ľudových umeleckých remesiel. Kochali sme sa skoro dve hodiny rôznymi druhmi umenia počnúc keramikou, rezbárstvom, košíkárstvom, výrobou domácich medovníkov, spevom a hraním na verklíkoch či napodobovaním rôznych hudobných nástrojov. Mali sme čo robiť, aby sme si stihli na kúpeľnom ostrove poobzerať aspoň niektoré stánky. Spolu s nami bolo na uvedenej akcii niekoľko stovák ľudí. O šiestej sme sa už museli ponáhľať na železničnú stanicu. Ešte sme sa zastavili na chvíľku v centre mesta pri krásnych fontánkach, na zmrzlinu a na kúpeľné oblátky, ktoré sme zobrali aj domov ochutnať našim príbuzným. Desať minút pre siedmou sme sa rozlúčili s Piešťanmi. Nasadli sme na rýchlik, ktorým sme sa dostali do Leopoldova, odkiaľ nám prakticky hneď išiel osobák do Nitry. Krátko pred ôsmou hodinou večer sme sa zvítali s našimi príbuznými najskôr na zastávke v Nitre a potom na železničnej stanici. Prežili sme nádherný deň. Akurát to slnko nás dobre spálilo, aj keď sme ho takmer nevideli.

This entry was posted in Aktuality 2018/19, Fotogaléria 2018/19. Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.