Literárny kalamár

Nitrianske Centrum voľného času DOMINO organizuje pre deti a mládež mnoho poučných i milých a zábavných podujatí. Nedávno sa žiaci z našej školy na jednej takejto akcii zúčastnili. Išlo o súťaž zameranú na slovenský jazyk a literatúru, ktorá nesie poetický názov Literárny kalamár.

Štvorčlenné družstvá v tejto súťaži prezentujú nielen svoje vedomosti z oblasti jazyka a literatúry, ale aj svoj všeobecný prehľad, znalosti kultúry a folklóru, tvorivosť, originalitu, prezentačné schopnosti i herecký talent. Naši ôsmaci, Kristína Majbová, Kristián Bori, Jakub Janík  a Jakub Mladý z 8.U a 8.T, si merali sily s rovesníkmi z ostatných nitrianskych škôl v piatich súťažných kolách, no ani v jednom nenašli premožiteľa. Nakoniec získali 56 bodov, a tak pred druhým umiestneným družstvom zvíťazili o celých 7 bodov. Samozrejme, z víťazstva sa tešili nielen naši ôsmaci, ale aj my všetci, ktorí im srdečne gratulujeme. O putovný pohár určite zabojujeme aj na budúci rok.

 

This entry was posted in Aktuality 2018/19, Fotogaléria 2018/19. Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.