Celoštátne finále súťaže FVAT

V dňoch 7. 11 až 9. 11. 2018 sa v areali výstaviska Incheba v Bratislave uskutočnilo celoštátne finále súťaže Festival vedy a techniky. Na súťaži sa prezentovalo 90 tímov prevažne zo stredných škôl. Súťaž je orientovaná na stredoškolské projekty, preto nás veľmi teší, že v tejto konkurencii sa presadil aj žiak našej základnej školy.

Našu školu reprezentoval žiak 6.T triedy Šimon Prešinský v kategórii Elektrina a mechanika s projektom číslo 71 –  Konštrukcia a diaľkové ovládanie objektov – automobily.

Šimon získal špeciálnu cenu firmy Google za kreativitu, precíznosť a manuálnu zručnosť pri konštrukcii a ovládaní objektov. Môže sa tiež tešiť na exkurziu do centrálnej pobočky Google v Bratislave, kde je za odmenu pozvaný. Získal tiež vecné ceny a certifikát za účasť v celoštátnej súťaži FVAT. Gratulujeme.

Vďaka patrí aj p. učiteľke Mgr. D. Kochanovej za návrh a prípravu posterov do súťaže.

This entry was posted in Aktuality 2018/19, Fotogaléria 2018/19. Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.