Prednášky na tému: „EXTRÉMIZMUS“

So slovom „extrémizmus“ sa v súčasnej dobe stretávame na každom kroku.Vnímame ho ako jeden z nebezpečných trendov súčasnej doby. Preto sme sa v rámci občianskej náuky a výchovy k ľudským právam spolu so Slovenským národným strediskom pre ľudské práva so sídlom v Bratislave rozhodli uskutočniť pre našich žiakov ôsmeho ročníka prednášku na tému:EXTRÉMIZMUS, ktorá sa uskutočnila 16.2.2018.

Okrem základných informácií o činnosti SNSĽP sa žiaci počas prednášky dozvedeli viac o vzniku a histórii rasizmu a iných extrémistických hnutí a ideológií. Zopakovali si základné ľudské práva a dozvedeli sa o nebezpečenstvách mnohých predsudkov a stereotypov. V ďalšej časti prednášky sa lektori venovali samotným prejavom extrémizmu a extrémistickej symbolike.

This entry was posted in Aktuality 2017/18. Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.