Exkurzia Carnuntum

Dňa 10. 5. 2017 sa žiaci našej školy zúčastnili zahraničnej exkurzie do Carnuntumu – rakúskeho archeologického parku starého  Rímskeho mesta.  Tento staroveký skvost neďaleko Bratislavy je dnes najväčším archeologickým náleziskom v Rakúsku a jedinečným strediskom antickej kultúry. Zaujímavý výklad nám poskytla naša pani sprievodkyňa a žiaci mali následne možnosť prejsť si tieto miesta, ktoré dýchali dávnou históriu. Žiakov oslovila videoprojekcia, kde sa na súbore obrazoviek mohli zoznámiť s rímskym spôsobom života, prípravou jedál, zábavou, vojenskou výchovou, bojom. V správnom rímskom meste nemôžu chýbať príjemné rímske kúpele, ktoré boli pre nás všetkých veľkým zážitkom. Počasie nám prialo, žiaci mali možnosť vyskúšať si konverzovať osobne v nemeckom jazyku pri nákupe suvenírov či občerstvenia a v dobrej nálade, plní nových zážitkov sme sa spokojne vrátili domov.

This entry was posted in Aktuality 2016/17, Fotogaléria 2016/17. Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.