Workshop

Dňa 5. 12. 2016 sa na našej škole uskutočnil  pre všetkých žiakov 6.ročníka workshop „Život včiel a včelára“ v spolupráci so vzdelávacím centrom Včelí kRaj.

Žiaci sa počas prednášky pútavou formou zoznámili so životom včiel a iných opeľovačov, s dejinami včelárstva, s prácou včelára a pochopili význam opeľovania. Ďalej im bol priblížený  život včely medonosnej, produkty včiel, ako je peľ, propolis a vosk. Počas ochutnávky medov mohli zistiť, aký je rozdiel medzi pravým domácim medom z vlastnej včelnice a medom pochádzajúcim z hypermarketu. Na záver si  vyrobili   sviečky z včelieho vosku, ktoré im zároveň priblížili atmosféru blížiacich sa vianočných sviatkov.

This entry was posted in Aktuality 2016/17, Fotogaléria 2016/17. Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.