Európsky deň jazykov

Európsky deň jazykov sa z iniciatívy Rady Európy oslavuje od roku 2001

Jeho cieľom je podnietiť Európanov, aby sa bez ohľadu na vek, v školách aj mimo nich, učili viac jazykov. Jazyková rozmanitosť je nástrojom na dosiahnutie väčšieho interkultúrneho porozumenia a kľúčovým prvkom bohatého kultúrneho dedičstva nášho kontinentu.

Učitelia cudzích jazykov na našej škole pri tejto príležitosti opäť pripravili pre žiakov rôzne aktivity: zástupcovia všetkých tried druhého stupňa súťažili v jazykovej štafete, kde si vyskúšali svoje vedomosti o jednotlivých štátoch EÚ a preukázali znalosti základných fráz v rôznych európskych jazykoch. Zároveň vo svojich triedach pracovali na projektoch, ktorých témou boli legendárni hrdinovia alebo bájne bytosti charakterizujúce jednotlivé krajiny a kultúry Európskej Únie.

This entry was posted in Aktuality 2015/16. Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.