Exkurzia Bojnice

Bojnice sú odjakživa obľúbenou „destináciou“ školopovinných detí. Rozprávkový zámok a exotické zvieratá v našej najznámejšej ZOO sú stálymi lákadlami, ktoré si žiadne slovenské dieťa nesmie nechať ujsť. Hneď začiatkom júna využili pekné počasie aj deti 6. a 8. ročníka VIN a spolu so svojimi pedagógmi zorganizovali exkurziu do Bojníc. Okrem stálej expozície SNM v priestoroch zámku videli aj stredovekú mučiareň, aragonitovú jaskyňu v podzemí zámku, ale aj atrakciu, ktorá je v Bojniciach novinkou – expozíciu voskových figurín ľudských anomálií.

Hoci ZOO Bojnice prechádza rekonštrukciou, vstup pre návštevníkov je bezpečný, a tak sme opäť videli levy, slony, kengury i rozkošné novonarodené opičky nielen na obrazovke, ale mohli sme ich aj takpovediac „ovoňať“ a takmer sa ich dotknúť. Najkrajšie predstavenie nám urobili zvedavé surikaty, ochotné predvádzať sa znovu a znovu, takže si na svoje prišli všetky malé i väčšie skupinky návštevníkov.  Zmrzlina a sladké nanuky v tieni starých košatých velikánov boli lahodným osviežením na záver.

Cesta domov ubehla veľmi rýchlo, veď hlavu sme mali plnú nových zážitkov a dojmov.

This entry was posted in Aktuality 2014/15. Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.