Exkurzia Schönbrunn

Dňa 6. mája sa naši žiaci 6. – 9. ročníka zúčastnili exkurzie v rakúskom Schӧnbrunne, kde sa nachádza víkendové sídlo Habsburgovcov. Všetky zaujímavé informácie o histórii sídla sprostredkovala žiakom odborná sprievodkyňa. Po podrobnom výklade a zaujímavých informáciách o živote a zvyklostiach Habsburgovcov sme pokračovali prehliadkou záhrad. Navštívili sme najkrajšie miesta – Neptúnovu fontánu, Pekný prameň, Gloriet. Počas rozchodu si žiaci mohli prejsť individuálne a podľa vlastného výberu areálom sídla, v ktorom bolo množstvo turistických atrakcií. Niektorí si vybrali bludisko, iní navštívili nádhernú botanickú záhradu plnú exotických rastlín. Na poludnie sme sa autobusom presunuli do centra Viedne. Prehliadka historického centra spolu s odborným výkladom našej sprievodkyne o vývoji mesta, jeho histórii, o najvýznamnejších turistických atrakciách, bola dôležitou súčasťou našej exkurzie. Na záver sme mali možnosť prejsť najobľúbenejšou, domácimi i cudzincami najnavštevovanejšou, obchodnou ulicou vo Viedni.
Počasie nám prialo, pobyt vo Viedni sme si užívali plným dúškom, za čo ďakujeme p. učiteľkám a p.sprievodkyni za všetky zaujímavé informácie a krásne zážitky.

This entry was posted in Aktuality 2014/15. Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.