Mirko Krupa – strieborný na Majstrovstvách Slovenska

Koncom apríla sa v Liptovskom Mikuláši uskutočnili Majstrovstvá Slovenska mládeže v šachu. Nitriansky šachový klub (NŠK) mal na spomínanom šampionáte 7-členné zastúpenie. Najlepšie sa darilo Miroslavovi Krupovi, v kategórii chlapcov do 10 rokov a Milanovi Chovanovi v kategórii do 18 rokov, ktorí získali strieborné medaily. Práve Mirko sa stal vlani majstrom Slovenska v šachu medzi chlapcami do 8 rokov a získal tak vstupenku na Majstrovstvá Európy. Tie sa konali v Gruzínsku, kde náš Nitran obsadil 8.miesto. „Tento rok som postúpil do kategórie starších chlapcov, kde som bol až 6-ty nasadený. Patril som medzi najmladších. A práve preto som sníval o medaily len v kútiku duše a veľmi nesmelo,“ opisuje svoje pocity mladý šachista, ktorý za svoje úspechy vďačí aj trénerovi Milanovi Marošovi, FIDE majstrovi z tímu NŠK. Z 9 kôl Miroslav prehral len dvakrát, získal tak celkovo sedem bodov. „Rovnaký počet bodov však mali aj ďalší traja súperi, preto sme až do posledného kola netušili, kto sa ako umiestni. Ak by som prehral alebo len remizoval posledný zápas, zostala by mi zemiaková medaila. Vedel som, že nemôžem urobiť žiadnu chybu na šachovnici,“ hodnotí svoje výkony Mirko. Štyri hodiny trvajúci šachový súboj, ktorý bol takmer do konca veľmi vyrovnaný, nakoniec lepšie zvládol nitriansky zverenec.
Strieborní šachisti z Nitry môžu vďaka svojmu výkonu reprezentovať Slovenskú republiku ako aj klub NŠK na Majstrovstvách Európy mládeže, ktoré sa tento rok sa uskutočnia v Chorvátsku koncom septembra alebo na Majstrovstvách sveta mládeže, ktoré budú prebiehať v Grécku koncom októbra.

IMG_5531 IMG_5532

This entry was posted in Aktuality 2014/15. Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.