Jazykový kvet

Celoslovenské kolo
Žiaci našej školy nás aj tento rok reprezentovali na celoslovenskom kole súťaže JAZYKOVÝ KVET. Súťažili v recitovaní v anglickom aj nemeckom jazyku a dosiahli vynikajúce výsledky:
Ema Ilavská – 1. miesto – ANJ – I. kategória – prevzatá tvorba
Jasmína Patrícia Reid – 2. miesto –ANJ – II. kategótia – bilingválna – prevzatá tvorba
Jakub Štang -3. miesto – ANJ –II. kategória – vlastná tvorba
Jasmína Patrícia Reid – 3. miesto –NEJ – II. kategória – prevzatá tvorba
Všetkým našim úspešným žiakom gratulujeme a prajeme veľa úspechov aj v ďalšom školskom roku.

Celoslovenské finále – Dráma

Opäť na stupni víťazov!
Dňa 15.5.2015 sa uskutočnilo celoslovenské finále jazykovej súťaže „ Language Flower 2015“. V kategórii I.AJ dráma – prevzatá tvorba sa naša škola s predstavením „ Peter Pan „ umiestnila na úžasnom 1. mieste. V konkurencii 6 najlepších škôl z celého Slovenska sme si okrem najvyššieho ocenenia odniesli aj „CENU PUBLIKA“ .
Herecké obsadenie:

Rozprávačky: Ema Krnáčová IV.A, Timea Ferenčíková IV.D

Peter Pan: Matúš Majerčík IV.A, Wendy: Mariana Kudriová IV.A, John: Lea Laurenčíková IV.C, Michael: Sebastián Sloboda IV.A, Tinker Bell: Barbora Hlaváčková IV.A, Mrs. Darling: Zuzana Števková IV.A, Mr. Darling / pirát 1: Peter Križan IV.B, pirát 2: Daniel Fúska IV.C, pirát 3: Jakub Vereš IV.A, kapitán Hook: Martin Maďar IV.B, Lost boys: Samuel Jozek IV.C, Michaela Pecárová IV.D, Christián Kúdela III.B, Martin Palaky III.B, Vanesa Ficeková IV.C

Zvukový technik: Dominika Jablonická IV.D

Krajské finále

V piatok 17. 4. 2015 sa žiaci našej školy zúčastnili krajského finále recitačnej súťaže v cudzom jazyku JAZYKOVÝ KVET. Potešili nás svojimi úspechmi:

ANJ – Drama – I. kat. – prevzatá tvorba – 1. miesto – žiaci IV. A, IV. B a IV. C

ANJ – recitovanie – I. kat. – prevzatá tvorba – 1. miesto – III. U – Ema Ilavská

ANJ – recitovanie – I. kat. – prevzatá tvorba – 5. miesto – III. T – Andrej Spaček

ANJ – recitovanie – II. kat. – vlastná tvorba – 1. miesto – VI .A – Jakub Štang

ANJ – recitovanie – II. kat., prevzatá tvorba, bilingv., – 1. miesto – V. U –Jasmína Reid

ANJ – recitovanie – II. kat., prevzatá tvorba, bilingv., – 2. miesto – VII. T – Carollina Reid

NEJ – recitovanie -II. kat., prevzatá tvorba – 1. miesto – V. U – Jasmína Reid

NEJ – recitovanie -II. kat., prevzatá tvorba – 2. miesto – V. T – Marek Žarnovičan
NEJ – recitovanie -II. kat., prevzatá tvorba – 3. miesto – VII. T – Carolina Reid

NEJ – recitovanie -II. kat., prevzatá tvorba – 6. miesto – V. T – Vanesa Urbanová

Všetci z I. miesta postupujú na celoslovenské kolo, ktoré bude 15. mája. Takže naša škola bude zastúpená v piatich kategóriách. Všetkým žiakom gratulujeme a postupujúcim držíme palce do ďalšieho kola..

Krajské semifinále

Žiaci našej školy sa 16. 3. 2014 zúčastnili krajského semifinále súťaže JAZYKOVÝ KVET. Žiaci Laurenčíková, Jozek, Kúdela, Palaky, Pecárová, Jablonická, Ferenčíková, Fúska, Križan, Majerčík, Krnáčová, Kudriová, Hlavačková, Slovák, Maďar, Števková a Vereš vystúpili v divadelnom predstavení o Petrovi Panovi. Žiaci Árendášová, Balúnová , Javor a Marinová nás reprezentovali v recitovaní v ruskom jazyku, Žarnovičan, Urbanová, Pavlíková, Vajdíková, Danišová v nemeckom jazyku, Štang, Horičková, Centková, Ilavská, Spaček, Vondráková, Nemcová, Valent v anglickom jazyku a Carolina Julianna Reid a Jasmína Patrícia Reid v nemeckom aj anglickom jazyku. Žiaci Žarnovičan, Urbanová, sestry Reid, Štang, Ilavská, Spaček a žiaci vystupujúci v predstavení Peter Pan postúpili aj do krajského kola tejto jazykovej súťaže. Všetkým účastníkom gratulujeme k peknému výkonu a postupujúcim držíme palce v ďalšom kole.

This entry was posted in Aktuality 2014/15. Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.