Hviezdoslavov Kubín

Celoslovenská súťaž v prednese poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín vkročila do svojho siedmeho desaťročia. Žiaci z našej školy sa zodpovedne pripravovali a 27. februára 2015 nás reprezentovali v obvodnom kole, ktoré sa uskutočnilo v priestoroch Krajského osvetového strediska v Nitre. V školskom kole najlepšie uspeli a do ďalšieho kola postúpili žiaci:

PRÓZA

1. kategória: Viliam Hrivňák 3. U

2. kategória: Lea Valentová 6. T

POÉZIA

1. kategória: Ema Ilavská 3. U

2. kategória: Simona Horičková 5. U

Piatačka Kristínka Centková z 5. U postúpila do obvodného kola na základe výborného umiestnenia v okresnom kole v minulom ročníku HK. Všetci recitátori na obvodnom kole obhájili svoje výborné recitačné umenie a postúpili do okresného kola.

Ema Ilavská, Simona Horičková a Lea Valentová získali vo svojich kategóriách 1. miesta, Viliam Hrivňák a Kristína Centková získali vo svojich kategóriách 2. miesta s postupom do okresného kola. Súťažiť s nami pôjde aj Viktória Anna Lesayová z 9. T, ktorá do okresného kola postupuje na základe minuloročného výborného umiestnenia v krajskom kole HK.

Všetkým súťažiacim gratulujeme a držíme palce v ďalšom kole 61. ročníka Hviezdoslavovho Kubína.

This entry was posted in Aktuality 2014/15. Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.