Beseda s Mgr. Miroslavom Duchoňom

V pondelok, 20. 4. 2009, sa pedagógovia našej školy stretli na spoločnej besede o šikanovaní s preventistom MsP v Nitre, Mgr. Miroslavom Duchoňom.

Najskôr si vypočuli prednášku, v ktorej si pripomenuli, čo vlastne zahŕňa pojem šikanovanie, druhy a prejavy šikanovania, typy agresorov a obetí, varovné signály v škole a stratégiu vyšetrovania v prípade podozrenia alebo potvrdenia šikanovania.

Pán Duchoň, ktorý sa prevencii šikanovania venuje niekoľko rokov a je uznávaným odborníkom v tejto oblasti v rámci Slovenska, poskytol prítomným rady a informácie, ako riešiť konkrétne prejavy šikanovania. Poukázal na to, že v niektorých prípadoch môže ísť o trestný čin a sankcie sa riadia trestným právom.

Stretnutie sa uskutočnilo v rámci plnenia Preventívneho programu školy proti šikanovaniu, ktorého cieľom je presvedčiť žiakov a ich rodičov, že naša škola dokáže zaistiť ochranu slabých pred silnými a že voči šikanovaniu neexistuje ani minimálna miera tolerancie.

Jarmila Kováčová
koordinátor prevencie šikanovania

This entry was posted in Aktuality 2008/09 and tagged , . Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.

16. 9.  – o 17:00 triedne RR

Eugénia

7 Polievka fazuľová s fliačkami 9, 1, 7, 3,
    1503 Buchty pečené plnené makom1, 3, 7, stolová voda