Spoznaj krajinu cez rozprávku

Žiaci 4.A, 4.B, 4.C a 4.T sa zapojili do projektu „Spoznaj krajinu cez rozprávku“, ktorý trval od 9. 3. do 20. 3. 2009.

Projekt bol zameraný na zmenu a ozvláštnenie výučby. Štyri štvrtácke triedy čítali rozprávkovú knihu, každá bola z inej krajiny.

• Rusko – Mrázik a iné ruské rozprávky
  • Veľká Británia – Minipinkovia
  • Afrika – Rozprávky bračeka Králika
  • Švédsko – Pipi Dlhá Pančucha

Rozprávková kniha im slúžila ako motivačný prvok na pátranie po nových informáciách o príslušnej krajine. Formou blokovej výučby sa žiaci pripravili na vlastnú prezentáciu, ktorá pozostávala z informácií o krajine a z oboznámením o prečítanej knihe. Deti mali možnosť realizovať sa po stránke výtvarnej, pracovnej a dramatickej.

Celý projekt bol financovaný z grantového programu Školy pre budúcnosť a prostriedkov Rodičovskej rady.

Ľudmila Zemanová
zástupkyňa pre 1. stupeň

This entry was posted in Aktuality 2008/09 and tagged , . Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.