Školský klub – klasické triedy – 2019/20

Činnosť ŠKD v mesiaci jún

Na Zemi dobre mi – divadelné predstavenie

…vesmírna loď z ďaleka planéty má problémy… May day, may day… Havaruje priamo do lesa… No, do lesa… Na skládku medzi stromami, kde kedysi les býval. Podarí sa našim vesmírnym kamošom pomôcť zvieratkám v lese a opraviť loď na návrat domov?

Valentín v ŠKD

Fašiangové obdobie

Fašiangová výzdoba, výroba masiek, zábava – to všetko prežívajú deti v ŠKD počas tohto obdobia.

Prikrmovanie vtáčikov v zime

V zimných mesiacoch si našu pomoc zaslúžia vtáčiky, ktoré nám celú jar a celé leto spríjemňujú pobyt v prírode svojim štebotaním. Počas zimy sa v prírode nachádza veľmi málo dostupnej potravy pre vtáčiky. To veľmi dobre vedia aj naše deti a preto v rámci prírodovedno-environmentálnej výchovy a za pomoci p. školníka kŕmia vtáčiky na školskom dvore a tak im pomáhajú prežiť náročné obdobie zimy.

Žonglérske vystúpenie

Prekvapené detské tváre a nadšené reakcie sú charakteristické pre žonglérske vystúpenia. Inak tomu nebolo ani pri vystúpení žongléra v ŠKD, ktorý pripravil zábavu pre deti. A tie sa samozrejme tiež na chvíľu mohli  stať žonglérmi.

Zima

Od severu vietor duje, zima prišla, zrazu tu je.

Prišla sem – tam poľom v blate a všetko je v bielom šate.

Slnko darmo zub si brúsi, teraz predsa sneh byť musí.

Vianočná výzdoba

Už k nám prišla zima

Už k nám prišla zima, zima, zimička, celý svet je ako veľká chladnička.
Je v nej biely sniežik, je v nej pravý ľad.
Keď k nám príde zima, každý z nás je rád.

Vianočná šou

V jedno pekné popoludnie nás navštívili bláznivé zvieratká z Afriky – opička Chichi a jej kamaráti, tancujúci stromček, snehuliak, sob a Santa.  Deti sa stali súčasťou tanečného príbehu a všetky dobrodružstvá zažívali spolu so zvieratkami.

Na deti sa tešil aj Mikuláš, ktorý celú show sledoval a netrpezlivo čakal, kedy sa k deťom pridá.

Činnosť ŠKD v mesiaci december

Ako sa nám zatiaľ darí v ŠKD (14. oddelenie)

Oddychová a relaxačná činnosť v ŠKD počas sychravého počasia

Prišiel k nám hosť čakaný, nebol nikým vítaný.

Pracovno-technická oblasť výchovy

Práce našich detí v ŠKD v mesiaci október

Ochutnávka ovocia a zeleniny

Jesenná výzdoba v triedach

Zo stromov padá farebné lístie, prišla k nám jeseň, je to isté.
Listy červené, žlté,  sfarbené, jeseň vie maľovať nádherne.

September

Škola, škola, školatá, tak už sme tu zase! Kričia chlapci, dievčatá až sa komín trasie.
Škola, škola, školička, dosť už bolo zeme, vody, lesov, strání, lúk…Už sa učiť chceme.