Baltie 2012 – medzinárodné kolo

V dňoch 18. – 20. mája 2012 sa v Poľsku vo Varšave uskutočnilo medzinárodné kolo súťaže v programovaní Baltie 2012. Zúčastnili sa deti z Česka, Slovenska, Poľska, Bieloruska a Holandska. Súťaž sa konala v nádherných priestoroch Varšavskej polytechniky.

Dňa 18. 5. 2012 bolo slávnostné zahájenie súťaže a predvádzanie nesúťažných programov. Z našich žiakov sa predstavili Zuzka Ďurfinová, Tánička Cinova a Adam Predanocy, ktorí si na túto príležitosť spoločne pripravili vlastný nesúťažný program. V sobotu 19. 5. sa doobeda konala vlastná súťaž.  Popoludní bol čas na aspoň krátku prehliadku Varšavy.  Okrem pamätihodností mimoriadny zážitok  deťom aj dospelým poskytla návšteva vedeckého centra Kopernikus. V nedeľu 20. 5. bolo slávnostné vyhodnotenie súťaže a odovzdanie pohárov víťazom.

Výsledky našich žiakov:

Kategória A (súťažný nástroj Baltík 3, ročník 0. – 3.):

• 6. miesto – tím 3HVIEZDY – Lea Valentová, Natália Vrabcová, 3. T
  • 8. miesto – Hugo Zelenák, 3. T

Kategória B (súťažný nástroj Baltík 3, ročník 4. – 6.):

• 6. miesto – tím TAZU – Tatiana Cinová, 6. U, Zuzana Ďurfinová, 6. T
  • 16. miesto – PREDKO – Adam Predanocy, 6. T
  • 60. miesto – tím THREE MEN – Alan Fiebig, Matej Koreň, 5. T

Kategória C (súťažný nástroj Baltík 3, ročník 7. – 9.):

• 3. miesto – Peter Eller, 6. T
  • 16.-17. miesto – tím J+L – Jonáš Jánsky, Lucia Šebová, 8. T

Oficiálna fotogaléria na stránkach súťaže.

Našim žiakom srdečne blahoželáme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy.