Finančná gramotnosť

Žiaci I. – IV. ročníka VIN  10. marca na vlastnej koži vyskúšali, aké je to hospodáriť s peniazmi a zlepšili svoju finančnú gramotnosť. Prváci v tento deň prevádzkovali  vo svojej triede cukráreň, druháci relaxačné centrum, tretiaci fitness centrum a štvrtáci kino  a čitateľský kútik. Všetci žiaci v tento deň usilovne pracovali, ale aj kalkulovali, pretože museli splácať banke pôžičku, ktorú v ten deň ráno dostali, museli tiež zaplatiť  prenájom miestnosti, elektrickú energiu aj kúrenie. Peniaze vo svojej triede zarábali, ale v iných triedach zasa peniaze míňali. No, nebolo to veru ľahké, aj keď sa to samozrejme všetko dialo len  vo fiktívnom  finančnom svete našich žiakov, vytvorenom špeciálne pre tento deň… Ale veľmi sa podobal skutočnosti… A žiaci okrem usilovnej práce a kalkulovaní s peniazmi zažili 10. marca aj veľa zábavy… Ako v skutočnosti.  :-)

This entry was posted in Aktuality 2015/16. Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.