Deň Zeme

„Zem nepatrí človeku, človek patrí Zemi – my sme súčasťou Zeme a Zem je súčasťou nás.“

– indiánsky náčelník Seattle-

22. apríla oslavujeme Deň Zeme. V tento deň sa viac ako inokedy zamýšľame nad „osudom“ našej planéty a hľadáme možnosti riešenia problémov, ktoré prináša nevhodné správanie sa nás – ľudí k prírode.

Naša škola sa rozhodla oslavovať aktívne. Počas týždňa sme sa zapájali teoreticky, diskutovali sme na hodinách a ku koncu týždňa sme vyhrnuli rukávy a dali sa do práce v okolí našej školy. Pozametali sme ihriská a betónové plochy, pozbierali drobný odpad, povyhrabávali biologický odpad, vysekali burinu na chodníkoch. Vo štvrtok, 18. 4. sa žiaci 3. a 6. ročníka zúčastnili akcie „Vyčistime si Slovensko“ organizovanej pod záštitou Ministerstva životného prostredia – upratovali Kalváriu.

This entry was posted in Aktuality 2011/12. Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.