Dielo Tvojich rúk

Dňa 30. mája 2011 sme sa zúčastnili šiesteho ročníka literárno- dramatickej súťaže „Dielo Tvojich rúk“ v Topoľčanoch, ktorú organizovala CZŠ sv. Lukáša v Topoľčanoch v spolupráci s Ministerstvom školstva.  Naše divadelné predstavenie malo názov PRÍBEH VIANOC, ktorý sme si sami navrhli, a hoci sme spracovali biblickú tému, nikto nemohol povedať, žeby bola stará alebo nezáživná. Repujúci anjel Gabriel a Panna Mária, veselí pastieri, či traja králi na vlastnoručne vyrobených ťavách boli naozaj  príjemným spestrením tak dávneho príbehu. A, v dobrom slova zmysle, šokovalo aj všetkých v publiku. Odozva nenechala na seba dlho čakať a búrlivým potleskom nás odmenili nielen na konci vystúpenia, ale aj niekoľkokrát počas neho. No a my sme sa veru nehnevali :)

Moja úprimná vďaka patrí žiakom 6. B triedy, ktorí sa predstavili v nasledujúcich úlohách:

• Emma Buchová (Panna Mária)
  • Patrik Kozlík (Svätý Jozef)
  • Róbert Muzika (anjel Gabriel)
  • Klára Maťavková, Diana Kuklová, Janka Gondová (pastieri)
  • Lukáš Tóth, Paulína Vaneková, Martin Závodný (traja králi)
  • Simona Nagyová (nositeľka nápisov uvádzajúcich do deja)
  • Samuel Szorád (umiestňovač rekvizít)

Kto si nikdy neskúsil hrať divadlo, nevie, koľko námahy, času a nervov je za naoko krátkym a jednoduchým divadielkom. Preto som šťastná, že sa mi podarilo nájsť jedenásť ochotných detí zostávajúcich po poobediach v škole a ochotných robiť to, čo som od nich žiadala. Ďakujem všetkým, ktorí mi pomohli s realizáciou, najmä môjmu dobrému priateľovi, spoluautorovi divadla Mgr. P. Ľubošovi Kováčovi, SchP., vedeniu školy za podporu, pochopenie a dôveru, farskému úradu na Klokočine za zapožičanie oblečenia a rekvizít a aj rodičom detí, že mi dovolili „týrať“ ich aj po vyučovaní :)

Mgr. Dana Kolková

This entry was posted in Aktuality 2010/11. Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.