Úspechy 2014/15 – telesná a športová výchova

MO v atletike ZŠ

Dňa 25. 5. sa konali MO v atletike ZŠ. Pod vedením p. Brathovej školu reprezentovali žiaci a žiačky :

Dievčatá:

Paula Ácsová, Sofia Marinová, Simona Marinová, Mariola Marinová, Rebeka Haščíková,
Natália Némethová

Chlapci:

Dušan Damborský, Martin Hermánek, Peter Máčik, Filip Kittler, Matúš Igaz, Marián Grman,
Ivan Dobrotka, Dávid Hahn

Získali sme umiestnenie v disciplínach:

Chlapci:

1000 m – Matúš Igaz – 4. miesto
Diaľka – Filip Kittler – 2. miesto

Dievčatá:

60 m – Paula Ácsová – 3. miesto
300 m – Paula Ácsová – 2. miesto
Guľa – Rebeka Haščíková – 2. miesto
Kriket– Natália Némethová- 2. miesto

Všetkým patrí poďakovanie za športové výkony pri reprezentácii školy :-)

 

MSR v hádzanej žiačok ZŠ a osemročných gymnázií

V dňoch 19.5 – 20.5.2015   sa konali   MSR v hádzanej žiačok ZŠ a osemročných gymnázií v Michalovciach. Zúčastnilo sa osem škôl, medzi ktoré sa prebojovala aj naša škola – ZŠ Benkova 34, Nitra v zastúpení žiačok:

Natália Némethová, Rebeka Haščíková, Henrieta Čeligová, Mariola Marinová,

Sofia Marinová, Simona Marinová, Melisa Remenáriková, Nikola Bojdová,

Katarína Čerňanská, Miloslava Némová pod vedením uč. Mgr.Petra Zákopčana a Mgr.Dagmar Brathovej.

 Hralo sa v dvoch skupinách. Naše žiačky zo ZŠ Benkova vyhrali svoju skupinu, bez straty bodov sa prebojovali až do finále s Michalovcami, kde zvíťazili 16:9 a tým si zaslúžene vybojovali titul majstra SR v hádzanej ZŠ. Okrem titulu Majstra SR získala ocenenie za najlepšiu strelkyňu aj naša Natália Némethová. Všetkým dievčatám patrí poďakovanie za ich úspechy, ktoré nebolo tak jednoducho dosiahnuť, ale svojimi športovými výkonmi zvýšili úroveň súťaže.

Skupina A :

ZŠ Okružná Michalovce

ZŠ ul. Mieru Bytča

ZŠ Májové nám. Prešov

ZŠ Benkova 34, Nitra

Skupina B :

ZŠ Hodžová Trenčín

ZŠ G. Sabóa D. Streda

ZŠ Štúrova Malacky

ZŠ Bzovík


 

Deň ZŠ

Dňa 16. 10. 2014 sme sa zúčastnili s p. Brathovou v Mestskej hale na Klokočine súťaže “Deň ZŠ” a priniesli sme si niekoľko medailí. Našu školu reprezentovali žiaci: P. Ožvalda, L. Ožvaldová, D. Haspra, L. Laurenčíková, M. Janček, S. Horičková, M. Ralík a S. Marinová.