• Oznámenie o udelení riaditeľského voľna

Riaditeľka Základnej školy, Benkova 34 v Nitre oznamuje, že dňa 22. novembra 2019 poskytne žiakom 1. - 9. ročníka riaditeľské voľno podľa § 150 ods. 5 zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov.

Riaditeľské voľno bude poskytnuté z prevádzkových dôvodov - oprava kanalizácie pod kuchyňou a jedálňou a oprava asfaltu v objekte školy.

Mgr. Aneta Galová

Virtuálna prehliadka školy

Svetový deň dobrosrdečnosti

Dňa 13. novembra 2019 sme sa inšpirovali dobrom a žiaci s triednymi učiteľmi vytvorili krásne koláže, čím sa zapojili do preventívnej aktivity proti násiliu: „Dobré skutky = dobré srdcia“. Výstava dobrosrdečnosti potrvá do konca novembra.

Ďakujem všetkým zúčastneným za aktivitu a spoluprácu :-)

Halloween

V utorok 29.10. 2019 pripravili naše učiteľky angličtiny pre žiakov druhého ročníka Halloweensky deň po anglicky. Druháci sa hravou formou učili nové slovíčka, spievali, tancovali, tvorili a súťažili. Na konci dňa si zaspievali pieseň a dostali sladkú odmenu.

Posted in Aktuality 2019/20, Fotogaléria 2019/20 | Comments closed

Turisti z Benkovej zavítali do sídla „Krvavej grófky“

Hneď v prvý deň jesenných prázdnin sa členovia turisticko-poznávacieho krúžku opäť vybrali do prírody. Na spoločnom stretnutí na vlakovej stanici v Nitre o 9:50 hod. sa druhýkrát v tomto školskom roku zvítala početná skupina školákov z Benkovej, tentokrát až s tromi vyučujúcimi, s pani učiteľkou Lichnerovou, pani učiteľkou Bartovou a pánom učiteľom Haringom. Onedlho sme už spoločne cestovali (niektorí žiaci prvýkrát) osobákom do Leopoldova. Tam sme sa ohriali podstatne kratšie ako obžalovaný Kočner. Vražedné desaťminútové meškanie do hlavného železničného uzla na Slovensku nás len tak-tak neobralo o expresnú jazdu rýchlikom do Nového Mesta nad Váhom. Po dvoch zastávkach a dvadsiatich minútach v preplnenom rýchliku sme sa nakrátko ocitli na nástupišti v Novom Meste nad Váhom, odkiaľ nás lokálka smerujúca na myjavské kopanice rýchlo odviezla do Višňového. V ňom sme ledva vystúpili a spravili si úvodný záber na sídlo Alžbety Báthoryovej. Čachtický hradný kopec sa síce týčil vysoko, ale nie väčšie ako tristometrové stúpanie sme hravo za necelú hodinku zvládli. Dobrú náladu vygradovalo priam idylické počasie. So slniečkom v chrbte nás zaliala pozitívna energia, ktorú sme doplnili zásobami z domu na Čachtickom hrade. Tam sa výdatne pracovalo, robotníci stavali hradný múr a pálili vápno bez ochranných pomôcok, na čo ich upozorňoval Danko Schwarc z 9. B. V parádnom počasí sme si na hrade trištvrtehodinku polebedili na sviežom vzduchu, porozprávali sa o histórii tohto miesta a pobrali sa do Čachtíc na obed. V centre dediny najskôr hladné turistické krky obsadili päťstolovú pizzeriu a po parádnej prechádzke si v priebehu poldruha hodiny dopriali výdatný obed. S plnými žalúdkami sme ešte ukrojili zhruba dvojkilometrový úsek na vlakovú stanicu v Čachticiach. Tam sme si zhruba polhodinku počkali na staručké vozne lokálky prichádzajúcej od českých hraníc a vydali sa na cestu naspäť pod Zobor. Malý zádrhel sa objavil v Novom Meste nad Váhom, kde nám viac ako 10 minút meškal rýchlik. Milá pani sprievodkyňa nám však zabezpečila, že osobák v Leopoldove na nás počkal. A tak sme sa domov, do Nitry, k rodičom dopravili načas podľa informácií v návratke! Už teraz sa všetci tešíme na ďalšie turistické zážitky.

Streetballový turnaj

Dňa 25.10.2019 sa v spolupráci s OZ „Aktívna Nitra“uskutočnil streetballový turnaj roč. 5 – 9 na našej škole organizovaný učiteľmi telesnej a športovej výchovy.

Burza informácií

Dňa 25. októbra 2019 sa ôsmaci zúčastnili odborného poradenstva v priestoroch Strednej odbornej školy stavebnej na Nábreží mládeže 1, za účelom zabezpečenia profesijnej orientácie žiakov základných škôl s ohľadom na regionálne podmienky trhu práce. Burza informácií bola obohatením pre žiakov, nakoľko získali nové a presné informácie, ktoré im pomôžu pri správnom výbere strednej školy v budúcom školskom roku.

Exkurzia v Kláštore Misijných sestier

Dňa 22. 10. 2019 sa žiaci siedmych ročníkov navštevujúcich NBV zúčastnili exkurzie v Kláštore Misijných sestier – Služobníc Ducha Svätého v Ivánke pri Nitre. Sestričky im poukazovali interiér kláštora, kaplnku, porozprávali o svojich misiách na Filipínach a záverečný test odmenili sladkým srdiečkom.

22.  11. 2019 – riaditeľské voľno

Irma

0 Polievka pórová so zemiakmi a syrom 1, 7,
    10050 Losos v objatí zeleniny, zemiaková kaša, vita nápoj