Úspechy 2014/15 – nemecký jazyk

Jazykový kvet 2015 – NEMECKÝ JAZYK

Krajské finále

V piatok 17. 4. 2015 sa žiaci našej školy zúčastnili krajského finále recitačnej súťaže v cudzom jazyku JAZYKOVÝ KVET. Potešili nás svojimi úspechmi:
Nemecký jazyk
Jasmína Patrícia Reid – recitovanie -II. kat., prevzatá tvorba – 1. miesto – V. U
Marek Žarnovičan – recitovanie -II. kat., prevzatá tvorba – 2. miesto – V. T
Carolina Juliana Reid – recitovanie -II. kat., prevzatá tvorba – 3. miesto – VIII. T
Vanesa Urbanová – recitovanie -II. kat., prevzatá tvorba – 6. miesto – V. T

Celoslovenské finále
Celoslovenské finále recitačnej súťaže Jazykový kvet sa konalo 15. mája 2015 v aule UKF Nitra.
V nemeckom jazyku  nás vynikajúco reprezentovala Jasmína Patrícia Reid, žiačka V.U triedy. Vo veľkej konkurencii žiakov z celého Slovenska  získala krásne 3. miesto. Blahoželáme!

SONG

Dňa 20. mája 2015  sa v Centre voľného času v Nitre konala súťaž v speve cudzích jazykov pre žiakov ZŠ.V nemeckom jazyku vynikajúco zaspievala pieseň Für immer Viktória Stachová/VIII.T/, klavírny doprovod Richard Bönde/VII.T/.
Obsadila  vynikajúce 1. miesto.
Blahoželáme!

Olympiáda v nemeckom jazyku

Tak ako každý rok, aj v tomto školskom roku sa na našej škole konala olympiáda v nemeckom jazyku. Školského kola sa zúčastnilo 25 žiakov, súťažili v 2 kategóriách, žiaci 5.-7.ročníka v kategórii 1A a žiaci 8.-9.ročníka v kategórii 1B.

Výsledky školského kola

1A kategória

1. miesto Nina Ema Pizúrová
  2. miesto Richard Bönde
  3. Jasmína Patrícia Reid

1B kategória

1. Carolina Juliana Reid
  2. Peter Brezina
  3. Viktória Vermešová

Víťazi školského kola Nina Ema Pizúrová v kategórii 1A a Carolína Juliana Reid v kategórii 1B postúpili do obvodného kola. Obvodné kolo sa konalo na ZŠ Topoľová v Nitre. Nina Ema Pizúrová sa umiestnila na 2. miesteCarolína Reid na 4. mieste. Blahoželáme.