Priestorová (3D) fotografia – workshop

Naši žiaci a učitelia mali dňa 13. 1. 2016 možnosť zúčastniť sa na ďalšom atraktívnom workshope, ktorý realizoval v priestoroch našej školy Mgr. Martin Cápay, PhD. z Katedry informatiky UKF v Nitre. Tentokrát témou bola priestorová (3D) fotografia. Žiaci sa pútavou formou interaktívnej prednášky dozvedeli veľa o princípe tvorby 3D fotografie a vyskúšali si aj sami nafotiť a pomocou špeciálneho softvéru takéto fotky vytvoriť. Workshop prebehol pre 2 skupiny žiakov. V prvej boli piataci a šiestaci, ktorí na fotografovanie aj následnú úpravu fotografií do 3D podoby použili tablety. Druhá skupina, žiaci siedmeho až deviateho ročníka, tablety využili na fotenie a fotky následne spracovali na klasických PC.

Ďakujeme p. Mgr. Cápayovi za fantastické predpoludnie a za získané vedomosti a zručnosti, ktoré určite využijeme pri výučbe, ale aj pri fotení v bežnom živote. Tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.

This entry was posted in Aktuality 2015/16. Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.