LONDÝN 2014

Žiaci našej školy mohli opäť stráviť posledný aprílový týždeň precvičovaním angličtiny v hlavnom meste Veľkej Británie.

Navštívili sme katedrálu v mestečku Canterbury, videli sme výmenu stráží pred Buckinghamským palácom, odfotili sme sa pod Big Benom a prešli sme okolo budov parlamentu a opátstva v štvrti Westminster. Nevynechali sme pevnosť Tower a známy most Tower Bridge, privoňali sme k svetovým špecialitám na Borough Market a okolo Shakespearovho divadla Globe sme cez Millenium Bridge prešli ku Katedrále Sv. Pavla.

Nakukli sme do slávnej National Gallery, našli sme rosettskú dosku v Britskom múzeu, poťažkali sme si kocku zlata v múzeu Bank of England a cez nultý poludník sme sa presunuli do Kráľovského námorného múzea v Greenwich až ku lodi Cutty Sark.

Našli sme si však aj čas na nákupy na Oxford street a na zábavu s pouličnými umelcami v Covent Garden a na Trafalgar Square, stretli sme veľa známych osobností v Múzeu voskových figurín Madame Tussaud´s a podarilo sa nám dotkn

Týždeň bol náročný a počasie pravé anglické, ale zážitky určite stáli za to…

(Pedagogický dozor: Mgr. Berešová, Mgr. Feketeová, Mgr. Kováčová Z.)

This entry was posted in Aktuality 2013/14. Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.