Hviezdoslavov Kubín

Celoslovenská súťaž v prednese prózy a poézie Hviezdoslavov Kubín v tomto roku oslavuje svoje 60. narodeniny. Žiaci našej školy sa každoročne zúčastňujú nielen spádových kôl, ale svoje úspechy slávia aj v okresných a krajských kolách. Tento rok sa školského kola Hviezdoslavovho Kubína zúčastnilo 32 žiakov našej školy, z nich 6 postupuje do ďalšieho, obvodového kola, ktoré sa uskutoční 21. 2. 2014 v KOS Nitra.

Školské kolo prebiehalo vo výbornej atmosfére, o ktorú sa postarali nielen recitátori, ale aj priatelia, spolužiaci a rodičia recitátorov, jednoducho milé publikum, ktoré prišlo podporiť svojich favoritov. Dve trojčlenné poroty zložené z pani učiteliek 1. aj 2. stupňa mali veľmi zodpovednú úlohu, pretože vybrať tých najlepších nebolo vôbec ľahké.

Úspešnými recitátormi školského kola 60. ročníka Hviezdoslavovho Kubína sa stali:

I.kategória

I.   miesto:  Viktória Anna Lesayová  8.T

II.  miesto:  Martina Michaleová  8.D

III. miesto:  Simona Martinová  8.B

This entry was posted in Aktuality 2013/14. Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.